Ana Sayfa Gündem Onlara bayram güzeldi

Onlara bayram güzeldi

Kozan’ın iki köyünden gelen 30 çocuk, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’yle birlikte kebap yedi.

Giriş Tarihi: 25 Nisan 2015 Cumartesi 00:02
Onlara bayram güzeldi

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle, Adana Büyükşehir Belediyesi’nin, Kozan’ın Marankeçili ve Gölbeyaz köylerinden ziyaretçileri vardı. Her iki köyün ilköğretim okullarında öğrenim gören 30 öğrenci, ilk kez geldikleri Adana’da kebap yedi ve 23 Nisan’ı kutladı. Başkan Sözlü, kebapların hazırlanmasında ustalara tezgah başında yardım etti.

Çocuklarla birlikte Zeki Usta’da yemek yiyen Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, “Ben de bir köy ilkokulunda okudum ve şu anda Adana Büyükşehir Belediye Başkanıyım. Gelecekte sizlerden biri de belediye başkanı olabilir. Belki de Adana’da ve Türkiye’de önemli görevler üstleneceksiniz, yönetici olacaksınız” dedi.

CUMHURİYETİN NİMETİDİR YARARLANDIKLARIMIZ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nın sadece gençleri ve çocukları değil, toplumun tamamını ilgilendirdiğini belirten Başkan Sözlü, bağımsızlığın ve milli egemenliğin öneminin farkında olunması gerektiğini ifade etti. Başkan Sözlü, “Mustafa Kemal Atatürk’e çok şey borçluyuz. O, bağımsızlığımızı sağlamış ve milletin iradesine önem vermiştir. Sizin gibi bir köy çocuğuyum ve Cumhuriyetin nimetidir yararlandıklarımız. Bunları, kendimi anlatmak için aktarmıyorum. Cumhuriyet ve Demokrasi; sizin gibi bir köy çocuğunun bugün belediye başkanlığı yapabilmesidir. Milli Egemenliğin bir sonucudur bu. Sizlere ve öğretmenlerinize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Yemeğin ardından Başkan Hüseyin Sözlü, çoçuklara kırtasiye malzemesi, kitap, boyama kitabı ve çeşitli oyuncaklar hediye etti. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Şehit Duran Mahallesi’ne de giderek çocukların bayramını kutladı ve çeşitli hediyeler dağıttı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Hasan Saltık Altın Koza’da anıldı…

 

Hasan Saltık Altın Koza’da anıldı…  

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık