Ana Sayfa Gündem Özel Olimpiyatlar Bölge Şampiyonası Başladı

Özel Olimpiyatlar Bölge Şampiyonası Başladı

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Özel Olimpiyat Bölge Şampiyonası başladı. Oyunlara 11 farklı ilden 4 branşta toplam 219 sporcu katıldı.

Giriş Tarihi: 3 Mart 2016 Perşembe 17:56
Özel Olimpiyatlar Bölge Şampiyonası Başladı

ÇÜ Prof. Dr. Lütfullah Aksungur Spor Salonu’nda Büyükşehir Belediyesi Bandosu eşliğinde saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu.  Açılışa katılan Spordan Sorumlu Vali Yardımcısı Şükrü Çakır, ÇÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şeref Erdoğan, Özel Olimpiyatlar Türkiye Onursal Başkanı Dilek Sabancı, Adana Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Durmuş Ökten yaptıkları konuşmada sporun özel sporcular üzerindeki önemine değindiler.

“Özel sporcularla, Hayat Birlikte, Oyun Birlikte Güzel” diyen Dilek Sabancı, yaptığı konuşmada, özel olimpiyatlar Türkiye ailesini her geçen gün biraz daha büyüttüklerini, özel sporculara fırsat verilmesi halinde hayatı ve oyunu güzelleştireceklerini belirterek Adana Valisi Mustafa Büyük, Vali Yardımcısı Şükrü Çakır, ÇÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar, ÇÜ Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Sadi Kurdak ile sporcu, antrenör, hakem ve gönüllü ekiplere teşekkür etti.

Etkinliğe, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Halit Yılmazel ile Spor Servisi Şefi Hanifi Altun da katıldı.

2 gün sürecek karma futbol, masa tenisi, yüzme ve atletizm müsabakalarına 11 farklı ilden toplam 219 özel sporcu katılıyor.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Avukatların otopark sorunu çözülüyor

Avukatların otopark sorunu çözülüyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık