Ana Sayfa Siyaset Özgümüş’ten Karakaya’ya: “Bu panik ne Şekip Bey?”

Özgümüş’ten Karakaya’ya: “Bu panik ne Şekip Bey?”

Cumhuriyet Halk Partisi Adana Milletvekili, TBMM Sanayi, Ticaret ve Enerji Komisyonu Üyesi Ümit Özgümüş,geçtiğimiz günlerde Çevre ve Şehircilik Bakanı’na verdiği soru önergesine SAMPAŞ Firması’ndan cevap gelmesi üzerine bir açıklama yaptı.

Giriş Tarihi: 22 Aralık 2013 Pazar 01:04
Özgümüş’ten Karakaya’ya: “Bu panik ne Şekip Bey?”

Özgümüş açıklamada şunları söyledi:

“Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’a bir firma hakkında açıklama istediğim için verdiğim soru önergesine, aynı firmanın durumdan vazife çıkararak yasaya ve teamüllere aykırı olarak panik halinde cevap vermesini şaşkınlıkla karşıladım. Zaten ben o firmaya güvenseydim önergeyi Bakan’a değil de doğrudan onlara verirdim. Bir milletvekilinin iki temel görevi vardır; birincisi yasa çıkarmak, ikincisi “hertürlü yürütme”yi denetlemektir. Bu nedenle bir milletvekilinin temel görevi olan millet adına soru önergesi vermesini eleştirmenin mantıkla bağdaşır tarafı yoktur. Kaldı ki verdiğimiz önergenin adı ‘suçlama önergesi’ değil, soru önergesidir ve halkın ödediği vergilerin nerelere harcandığını denetlemek içindir.” dedi.

Özgümüş şöyle devam etti: “SAMPAŞ’ın ‘Bizim firmamız çok zengin ve vergi rekortmeni’ gibi söylemlerle laf cambazlığı yapmasına gerek yok. Bir firmanın zengin ve çok vergi ödüyor olması, onun denetim dışına çıkması için yeterli bir gerekçe değildir. Şu anda tutuklu bulunan Reza Zarrab’ın serveti sizin firmanızdan çok daha fazla ve geçmişte ceza evine giren Jet Fadıl’ın firması sizden çok daha fazla vergi ödüyordu.”

Verilen soru önergesinde, SAMPAŞ’ın kaç tane ihalesiz iş aldığını değil de, kaç tane davet usulü ve doğrudan temin yoluyla rekabet dışı kalarak iş aldığını sorduklarını söyleyen Özgümüş,”Bakanlığa verdiğimiz soru önergelerinin devamı gelecek, görevimizi yapmaya devam edeceğiz.” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Başkan Mehmet Ay'dan ilçe ziyareti

Başkan Mehmet Ay'dan ilçe ziyareti

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık