Ana Sayfa Siyaset Öztanrıöver: "Bakanları AKP değil, yargı aklamalı"

Öztanrıöver: "Bakanları AKP değil, yargı aklamalı"

Çukurova Belediye Başkan Aday Adayı CHP’li Murat Öztanrıöver AKP’li bakanların ve çocuklarının yolsuzluk iddialarıyla Cumhuriyet Savcıları tarafından açılan davalardan başbakan tarafından aklanmaya çalışıldığını ifade ederek, AKP’li bakanların ve yolsuzluklara karıştığı iddia edilen çocuklarının yargılanarak, hukuken aklanmaları gerektiğini söyledi.

Giriş Tarihi: 30 Aralık 2013 Pazartesi 12:06
Öztanrıöver:

CHP’li Murat Öztanrıöver, “AKP, 11 yıldır memlekette tek başına yönetmektedir. AKP memleketi yönetirken, bir yandan da yeni bir Türkiye yaratmak ideali doğrultusunda birçok kanun ve kararnameler düzenlemiştir. Yargı dâhil birçok kurumun ideal konuma getirildiği ifade edilmiştir. Bütün bu normalleşmelerden sonra artık memlekette ‘üstünlerin hukuku değil, hukukun üstünlüğünün gerçekleştiği’ söylenmiş ve ileri demokrasiye geçildiği meydanlarda millete ilan edilmiştir. Normalleşen ülkemizde normalleşen yargı ve savcılarla birçok kurumda ve kişilerin üzerinde temiz eller operasyonları başlatılmıştır. Ancak aynı savcılarla AKP hükümeti bakanlarının çocukları hakkında yolsuzluk iddiaları ile yargılama başlatılınca her şey değişmiştir. Memleketteki ileri demokrasi ortadan kalkmış, hukukun üstünlüğü kaybolmuş, üstünlerin hukuku hortlamış, savcılar birilerine hizmet eder olmuş, gezi olaylarında destan yazan emniyet mensupları külhanbeylik yaptığı iddiası ile millete şikayet edilir hale gelinmiştir”

 

PARTİLER, MEMLEKETİN SAHİPLERİ DEĞİL, YÖNETİCİLERİDİR

CHP’li Öztanrıöver, “Bu yaşananlar memleketi yönetmek yerine, sahip olmak düşüncesinde olan bir iktidarla karşı karşıya kalındığının göstergesidir. Ancak tam AKP hükümeti memleketin sahibi olduğunu düşünürken hükümet içindeki derin hükümet ortaya çıkmış ve her şey alt üst olmuştur. Bu memleketin gerçek sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarıdır. Ve memleketin sahipliliğini hiçbir zaman, hiçbir kuruma veya kişiye emanet etmemişlerdir. Millet memleketin yönetilmesi ile ilgili yetki verir, bu yetki ile kurulan hükümetler memleketi yönetme hakkına sahip olur. Ancak millet istediği zaman memleketi yönetmek için yetkilendirdiği partinin görevine son verip, başka bir partiyi iş başına getirir. Yaşanan yolsuzluk dosyaları ile AKP hükümeti millet nezdinde güvenilirliğini kaybetmiştir. Millet önce yerel seçimlerde sonra genel seçimlerde bu yaşananların hesabını soracaktır” diye konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Başkan Mehmet Ay'dan ilçe ziyareti

Başkan Mehmet Ay'dan ilçe ziyareti

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık