Ana Sayfa Siyaset Öztürk, Öğretmenler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı

Öztürk, Öğretmenler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı

AK Parti Sarıçam Belediye Başkan Aday Adayı Ahmet Öztürk , "İnsanın şekil almasında en önemli unsurlardan biri, ruh ve gönül mimarlarımız olan öğretmenlerimizdir" dedi.

Giriş Tarihi: 23 Kasım 2013 Cumartesi 18:59
Öztürk, Öğretmenler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla açıklamalarda bulunan Öztürk, yüksek duygularla donatılmış insanın gerçek ve güzel insan olabilmesi için akıl, zeka, irade gibi güzelliklerini doğru ve faydalı kullanabilmesi için eğitim ve öğretime ihtiyacı olduğunu ve ilk eğitimini ailede alan insanın, ilim tahsilini de öğretmenden aldığını ifade etti. Geleceğin Türkiye'sini öğretmenlerin süzgecinden geçiren metanetli yüreklerin, güçlü omuzların ve kuvvetli kafaların inşa edeceğini kaydeden Ahmet Öztürk, "Öyleyse insanın şekil almasında en önemli unsurlardan biri, ruh ve gönül mimarlarımız olan öğretmenlerimizdir. Onların emeklerine kadirşinaslık gayesiyle belirlenen bir 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü daha yaşarken, gelmiş geçmiş bütün öğretmenlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Öğretmenler Günü'nü kutluyor, bütün eğitim camiasına hayırlar getirmesini, geleceğin Türkiye'sine daha çok huzur, düzen ve gelişmişlik getirmesini diliyorum" dedi.


'Oku, düşün, uygula, neticelendir'


Öğretmenlerin daha huzurlu bir eğitim-öğretim süreci yaşayabilmeleri ve gelecek nesillerimiz olan çocukların çağdaş standartlarda yetişebilmelerini sağlamak amacıyla AK Parti iktidarında 'önce eğitim' dediklerini hatırlatan Ahmet Öztürk,  'Oku, düşün, uygula, neticelendir' sözüyle yeni nesle teoride ve pratikte sonuca odaklanmayı öğütleyen AK Parti Genel Başkanı ve Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan ve hükümetimiz, eğitimde kaliteli yetişmiş nesiller hedefiyle çabasını sürdürüyor. Elbette ki yapılacak icraatlar bitmemiştir ve hızla devam edecektir. Eğitim sistemimizin can suyu, geçip gittikleri yerleri yeşerten öğretmenlerimizin daha nice mutlu Öğretmenler Günü'ne kavuşmalarını diliyor, onlara hayatta daima başarılar temenni ediyorum. Ebediyete irtihal eden ve şehit olan öğretmenlerimizi rahmetle ve minnetle anıyor, emekli öğretmenlerimize de minnet, saygı ve sevgilerimi sunuyorum" dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık