Ana Sayfa Siyaset Provokatiflere geçit yok

Provokatiflere geçit yok

Adana Büyükşehir Belediyesi Meclisi kararıyla Kenan Evren Bulvarı’nın isminin Devlet Bahçeli Bulvarı olarak değiştirilmesinin ardından CHP’de başlayan tartışmalar giderek büyüyor. İl Başkanı Barut, ''Partiyi tartışmaya açtırmam'' diyerek son noktayı koydu.

Giriş Tarihi: 19 Ağustos 2016 Cuma 07:54
Provokatiflere geçit yok

Sosyal medyada özellikle partililer tarafından CHP yönetimine yönelik artan tepkiler sonrası İl Başkanı Ayhan Barut, yaşanan süreçle ilgili olarak il örgütünün görüşlerini sosyal medyadan yayımladı. Barut, partinin hassas davrandığını belirtip, oylamayla ilgili grup kararının alınmadığını vurguladı. Barut, partiyle ilgili yapılan eleştirileri provokatif olarak değerlendirerek, ‘(Gücünüz mü yetmiyor, İl Örgütü neden evet oyu verenleri açıklamıyor)  gibi provokatif ithamların hiçbir dayanağı ve geçerliliği yoktur, olamaz da’ dedi

İl Başkanı Barut, ‘İl örgütümüz bu süreci örgütlerden ve yerel yönetimlerden sorumlu genel başkan yardımcılarımızın bilgisi dahilinde ve onlarla eşgüdümlü olarak en küçük detayına kadar takip etmektedir’ diye konuştu.

Barut, ’CHP’yi Adana’da birinci parti yapmak, yerel seçimlerde ilçe belediyesi sayımızı artırıp Büyükşehir Belediyesini de CHP’li yapma hedefimiz doğrultusunda sekiz aydır yürüttüğümüz ve kamuoyunda partimiz lehine oluşan algıyı da olumsuza dönüştürmeye kimsenin hakkı yoktur’ dedi.

 

İl Başkanı Ayhan Barut’un, sosyal medyadan yaptığı açıklaması özetle şöyle:


''Cumhuriyet Halk Partisi’nin değerli mensupları ve emekçileri,

Hayata soldan bakan herkes gibi Adana İl Örgütümüz Kenan Evren Bulvarı’nın adının değiştirilmesi konusunda çok hassas davranıyor. 
Ancak, gelinen noktada sosyal medya üzerinden eleştiri sınırlarını aşan, il örgütümüze, belediye başkanlarımıza ve meclis üyelerimize yönelik adeta bir siyasi linç ve hakaret kampanyasının varlığına tanık olmaktayız. 
Bu konu meclis gündemine gelmeden önce Büyükşehir Belediyesi’nden bu gündem maddesiyle ilgili açıklayıcı bir bilgi verilmediği gibi, belediyeden parti grubumuza verilen gündemde bu bulvarın adının değiştirilmesiyle ilgili bir gündem maddesi bulunmadığı için parti grubumuzda bu konuyla ilgili alınan bir grup kararı yoktur. 
Doğal olarak meclis toplantısına katılarak evet ya da hayır oyu kullanan meclis üyelerimiz kendi hür iradeleriyle oy kullanmışlardır. 
Özellikle toplumsal hassasiyet gerektiren birçok konuda bugüne kadar nasıl sözlü ya da yazılı grup kararı aldıysak, bu konuyla ilgili de bilgimiz olsaydı grup kararı mutlaka alırdık. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Çünkü parti grubumuz yaklaşık 10 yıldır bu bulvarın adının darbe karşıtlığını çağrıştıran bir isimle değiştirilmesi için mücadele ediyor ve bu mücadeleden de vazgeçmiş değiliz. 
Bu kararın alınmasından sonra gerçekleştirdiğimiz toplantılarda, alınan kararın yanlışlığı hakkında görüş birliğine varılmış ve Adana Büyükşehir Belediye Meclisi’ne alelacele getirilerek alınan sözkonusu kararın iptali için gerekli yasal girişimler başlatılmıştır. 
İl Örgütümüz Adana Valiliği’ne verdiği dilekçeyle yasal dayanaklarını da belirterek bu kararın iptalini istemiştir.
***
Bu süreçte, sosyal medya üzerinden İl Örgütümüze yönelik olarak “Evet oyu verenleri neden disipline vermiyorsunuz”, “Gücünüz mü yetmiyor”, “İl Örgütü neden evet oyu verenleri açıklamıyor” gibi provokatif ithamların hiçbir dayanağı ve geçerliliği yoktur, olamaz da…
Adana İl Örgütü olarak bu süreci, hem parti tüzüğüne uygun olarak hem de hiç kimsenin etkisi altında kalmadan kendi hür irademizle, özgür bir şekilde olarak yürütmekteyiz. 
Ayrıca partililerimizin, partili kimliğiyle görev yapan seçilmişlerden hangilerinin hangi koşullarda disiplin kuruluna sevk edilebileceği, bu konuda kimlerin yetkili olduğu konusundaki bilgilerini de gözden geçirmeleri gerekmektedir. 
İl Örgütü olarak bilinmesini isteriz ki, üstlendiğimiz sorumluluğumuzun gereği olarak bu süreç hakkında genel merkez yöneticilerimize de gerekli bilgilendirmeler yapılmıştır. 
İl örgütümüz bu süreci örgütlerden ve yerel yönetimlerden sorumlu genel başkan yardımcılarımızın bilgisi dahilinde ve onlarla eşgüdümlü olarak en küçük detayına kadar takip etmektedir. 
***
Eleştiri bir haktır ancak bu hakkın parti örgütleri içinde yapılması gerektiği de ortadadır. Partililerimiz her konuyla ilgili bilgiyi doğrudan bize ulaşarak alabilir ve istedikleri eleştiriyi yapabilirler. Ancak herkesin erişimine açık olan sosyal medya ortamındaki amacını aşan söylemlerin, ithamların partimizi kamuoyu önünde küçük düşürdüğünü, yüzergezer oylar olarak adlandırılan kararsız seçmenin tercihini de olumsuz yönde etkilediği de bilinmelidir. 
CHP’yi Adana’da birinci parti yapmak, yerel seçimlerde ilçe belediyesi sayımızı artırıp Büyükşehir Belediyesini de CHP’li yapma hedefimiz doğrultusunda sekiz aydır yürüttüğümüz ve kamuoyunda partimiz lehine oluşan algıyı da olumsuza dönüştürmeye kimsenin hakkı yoktur. ''

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz 321 milyon kredi kime verildi?

321 milyon kredi kime verildi?

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık