Ana Sayfa Teknoloji-Bilim Salgında internet medyasına büyük ilgi

Salgında internet medyasına büyük ilgi

“Evdekal” çağrısından sonra okur sayısı ikiye katlandı

Giriş Tarihi: 28 Nisan 2020 Salı 16:24
Salgında internet medyasına büyük ilgi

İnternet Yayıncıları Derneği (İYAD) GMYK üyesi ve Adana Temsilcisi Gazeteci Murat Berhun, COVİD-19 salgını nedeniyle okur trafiği yaklaşık ikiye katlanan İnternet Medyasının, yazılı, görsel ve işitsel medyanın tamamlayıcısı olduğunu söyledi.

“İNTERNET MEDYASI, VAR OLAN MEDYAYA ALTERNATİF DEĞİL TAMAMLAYICISIDIR”

Medyanın teknolojinin desteğiyle evrildiğini ve gelişmesini sürdürdüğünü ifade eden Berhun, “İnternet medyası, yazılı, görsel ve işitsel medyanın deneyimlerinden güç alarak gelişiyor ve güçleniyor. İnternet Medyası, var olan medyaya alternatif değil tamamlayıcısıdır. Nasıl ki, işitsel medya, yazılı ve görsel medyadan farklı ise, internet medyası da farklı bir kulvarda halkın haber alma hakkına hizmet ediyor.”dedi.

SALGIN DÖNEMİNDE İNTERNET MEDYASININ TRAFİĞİ İKİYE KATLANDI

Yaklaşık 20 yıldır teknolojinin gelişimine paralel olarak internet medyasının da kendini yenilediğini kaydeden İnternet Yayıncıları Derneği (İYAD) GMYK üyesi ve Adana Temsilcisi Gazeteci Murat Berhun, Coronavirüs salgını döneminde evde kal çağrıları sonucu İnternet Medyasının ziyaretçi trafiğinin ikiye katlandığını kaydetti. Yazılı, görsel ve işitsel medyada olduğu gibi, gazetecilik mesleğini onuruyla yapan ve doğru, ilkeli ve hızlı haber sunan editörlerin hazırladığı haber portallarının halk tarafından büyük ilgi gördüğünü aktaran Berhun şöyle konuştu;

“İNTERNET MEDYASI OKURA KOLAYCA ULAŞTI”

“İnternet Medyası son yıllarda büyük gelişme sağladı. Salgın döneminde de evde kalmak durumunda olan halkımızın haber alma ihtiyacı ciddi oranda İnternet Medyası tarafından sağlanıyor. Bu konuda görsel, işitsel ve yazılı medya da ciddi özverilerde bulundu. İnternet Medyasında yer alan haberler ise bilgisayar, tablet ve cep telefonlarından kolayca okura ulaştı. Böylece İnternet Medyası, daha önce olduğu gibi salgın döneminde de klasik medyanın tamamlayıcısı olduğunu bir kez daha göstermiş oldu.”

“BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ” İÇİN İNTERNET MEDYASI DA DESTEKLENMELİ

İnternet Yayıncıları Derneği (İYAD) GMYK üyesi ve Adana Temsilcisi Gazeteci Murat Berhun yazılı, görsel ve işitsel medyanın “Basın özgürlüğü” ve “Haber Alma Hakkı” na hizmet için desteklenmesi ve yaşatılması gerektiğini belirtti. Berhun, “Varlığı ve gücü dikkate alınarak evrensel meslek ilkelerine uygun ve mesleğini onuruyla yapan editörlerin yönettiği Haber Portallarının da desteklenmesini bekliyoruz” diyerek sözlerini tamamladı. 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık