Ana Sayfa Yaşam Şehidin İsmi Kapalı Semt Pazarına Verildi

Şehidin İsmi Kapalı Semt Pazarına Verildi

Seyhan Belediyesi tarafından Pınar Mahallesi’nde geçtiğimiz günlerde açılışı yapılan kapalı semt pazarına Şırnak’ın Cizre ilçesinde teröristlerle girilen çatışmada şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Enver Buğur’un isminin verilmesine karar verildi.

Giriş Tarihi: 9 Mart 2016 Çarşamba 12:34
Şehidin İsmi Kapalı Semt Pazarına Verildi

Adana’nın Seyhan İlçe Belediyesi Meclisi’nin Mart ayı son oturumunda önemli kararlara imza atıldı. Geçtiğimiz günlerde açılışı yapılan şehrin en modern kapalı semt pazarına Şırnak’ın Cizre ilçesinde 31 Ocak’ta terör örgütü teröristlerle girilen çatışmada yaralanan ve tedavi gördüğü GATA’da şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Enver Buğur’un isimin verilmesine karar verildi. PKK’ya yönelik operasyonların başladığı Temmuz ayından bu yana Adana’nın 26 şehidi olan Jandarma Uzman Çavuş Enver Buğur ve ailesi 2 yıl önce aldığı Pınar Mahallesi’ndeki evlerinde ikamet ediyordu.

“TERÖR SON BULSUN”

Şehidimize Allahtan Rahmet dileyen Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, kahraman askerimizin isminin oturduğu mahalledeki semt pazarına verilmesinin anlamlı olabileceğini söylerken terör olaylarının biran önce son bulması gerektiğini söyledi.

MUHTAR ÇELİK’TEN TEŞEKKÜR

Pınar Mahalle Muhtarı Saniye Çelik’te duyarlı davranarak şehidin isimin kapalı semt pazarına verilmesinden ötürü başta Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, olmak üzere tüm meclis üyelerine teşekkür etti. Çelik, “Şehidimiz Jandarma Uzman Çavuş Enver Buğur vatan toprağımız, bayrağımız ve milletimiz için canını feda etmiştir. Aziz şehidimizin adını yaşatmak boynumuzun borcudur. Bizler Pınar Mahallesi halkı olarak, halk meclisi olarak aziz şehidimizin adının mahallemizdeki kapalı semt pazarında yaşatılmasını istedik. Bu isteğimizi Seyhan Belediye Başkanımız Sayın Zeydan Karalar’a ilettik. Kendisi bu isteğimize çok kosa sürede karşılık verdi ve şehidimizin ismini kapalı semt pazarımıza verdi. Bu anlamda kendisine ve meclis üyelerine sonsuz teşekkür ederiz” ifadelerine yer verdi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Öztanrıöver'in kızı eczane açtı

Öztanrıöver'in kızı eczane açtı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık