Ana Sayfa Gündem ''Şehitlerimize minnet duygularımızı bir kez daha dile getiriyoruz''

''Şehitlerimize minnet duygularımızı bir kez daha dile getiriyoruz''

Adana Valisi Mustafa Büyük, 18 Mart Şehitleri Anma Günü Mesajı yayımladı.

Giriş Tarihi: 17 Mart 2016 Perşembe 15:14
''Şehitlerimize minnet duygularımızı bir kez daha dile getiriyoruz''

Adana Valisi Mustafa Büyük, 18 Mart Şehitleri Anma Günü Mesajı yayımladı. Büyük, şunları kaydetti:

''Dünyada eşi benzeri görülmemiş azim ve kararlılıkla, yüreklerde yanan özgürlük ve bağımsızlık ateşinin, vatan sevgisi ve imanla harmanlanarak yazılan 18 Mart 1915 tarihinde Çanakkale Deniz Zaferi destanın simge günü olan “18 Mart Şehitleri Anma Günü”nde, aziz şehitlerimize saygı, şükran ve minnet duygularımızı bir kez daha dile getiriyoruz.

18 Mart tarihten bir yaprak olmakla birlikte; ‘yenilmez’ denilen işgal kuvvetlerinin tarihten ve cihan imparatorluğundan geride kalan son kara parçası olan Anadolu’dan tamamen yok etmek ve silmek istediği milletimizin, tüm dünyaya ve esaret altındaki toplumlara örnek olacak şekilde verilen destansı mücadele ile küllerinden yeniden doğmasının adıdır.

Aziz şehitlerimizin sergilediği bu destansı kahramanlığın; tarih boyunca onuruyla yaşamış, geçmişi zaferlerle dolu olan ve Anadolu’nun bağrındaki bu şanlı tarihin izleri üzerinde kurulan güzel ülkemize vurulmak istenen kelepçeleri yakıp eriten bir ateş olduğu gerçeğini asla unutmuyoruz.

Bugün; Emanetiniz olan ve rengini döktüğünüz kandan alan ay yıldızlı bayrağımızı,  göğsünüzdeki imanla cephede dalgalandırdığınız gibi büyük bir inanç, coşku ve gururla dalgalandıracağımızı,  tarih boyunca milli ve manevi değerlerine yürekten bağlı bir millet olarak, özgürlüğümüz ve bağımsızlığımızdan asla taviz vermeyeceğimizi, tüm dünyaya bir kez daha kararlılıkla ve yüksek sesle haykırıyoruz.

Birlik ve beraberliğimizi, Kardeşliğimizi, Huzurumuzu ve toplumsal barışımızı bozmaya yönelik bu hain saldırıların amacına ulaşmasına asla izin vermeyeceğiz. Tüm etnik kökenleriyle tarih boyunca birlikte barış içinde yaşamış olan milletimizi bölme gayretleri beyhude çabalar olmaktan öteye gidemeyecek, Tarih boyunca her türlü zorluğa göğüs geren asil milletimiz bu vatan topraklarında özgürce, milli birlik ve beraberlik içinde yaşamaya devam edecektir.

Ülkemizin bekası için gece gündüz demeden, her türlü zorluğa göğüs gererek, fedakarca görev yaparken kanlarını döken, canlarını veren Aziz şehitlerimizin manevi huzurlarında bir kez daha söz veriyoruz. Vatanımıza ve evlatlarımıza kast eden hainler hak ettikleri cezaya mutlaka çarptırılacak, milli birlik ve bütünlüğümüze kast eden hainleri nerede olursa olsun bertaraf edecektir.

Bu duygularla, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, ebediyete intikal eden bütün şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyor, aziz hatıraları önünde saygı ve şükranla eğiliyoruz. Ruhları şad olsun''

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Karaca, “Örgütler birlikte hareket etmeli”

Karaca, “Örgütler birlikte hareket etmeli”

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık