Ana Sayfa Siyaset Şerif Güler: 'İşçi kıyımından başka icraatları yok'

Şerif Güler: 'İşçi kıyımından başka icraatları yok'

AK Parti Adana İl Başkanı Şerif Güler, 31 Mart Yerel Seçimleri'nden önce meydanlarda “Hiçbir belediye işçisinin işine son vermeyeceğiz. Bizim hiç kimsenin ekmeğinde gözümüz yok" diyen CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile belediye başkan adaylarının sözlerini unutarak AK Parti ve MHP’den CHP’ye geçen belediyelerde ilk icraatlarının işçi kıyımı olduğunu söyledi.

Giriş Tarihi: 25 Temmuz 2019 Perşembe 08:39
Şerif Güler:    'İşçi kıyımından başka icraatları yok'

AK Parti Adana İl Başkanı Şerif Güler, 31 Mart Yerel Seçimleri'nden önce meydanlarda “Hiçbir belediye işçisinin işine son vermeyeceğiz. Bizim hiç kimsenin ekmeğinde gözümüz yok" diyen CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile belediye başkan adaylarının sözlerini unutarak AK Parti ve MHP’den CHP’ye geçen belediyelerde ilk icraatlarının işçi kıyımı olduğunu söyledi.

 

Başkan Güler, CHP'li Zeydan Karalar'ın Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Kadir Aydar'ın da Ceyhan Belediye Başkanlığı koltuğuna oturur oturmaz işçi kıyımına başladığını söyledi.

İşçi çıkışlarının yanı sıra işçilerin maaşlarının da ödenmediğini belirten Başkan Güler, "Adana Büyükşehir Belediyesi'nin gelirleri ortada. Bu gelirlerden başka bir de hükümetimiz her belediyeye ayrım yapmadan hiç bir kesinti yapmadan paralarını gönderiyor. Bu kadar geliri olan bir belediye maalesef işçinin maaşını ödeyemiyor. Belediyenin hangi gideri işçinin maaşından daha önemli de işçinin maaşını ödemiyor? İşçinin maaşından daha önemli olan gider neyse bunu kamuoyuyla paylaş da Adanalılar da bilse.

Böyle devam ederse işçiler ayaklanacak. 'Belediye zor durumda, ödeme yapamıyoruz' diyerek meclisten borçlanma isteyecekler. Cumhur İttifakı olarak Adana’nın menfaati için tüm borçlara varız. Ancak rastgele borçlanma yaptırmayacağız. Buna müsaade etmeyeceğiz” diye konuştu.

 

 

BAŞKA İCRAATLARI YOK

CHP’li Karalar’ın geldiği günden itibaren geçmiş dönem borçlanması ve işçi kıyımı dışında Adana’ya hiçbir şey vermediğini de ifade eden Başkan Güler, “Zeydan Karalar Adana Büyükşehir Belediye koltuğuna oturduğu günden beri bir çivi dahi çakmadı. Halen geçmişi sorguluyor. 

Adana’nın her tarafını sinekle mücadele afişleriyle doldurdu. Eğer bu afişlere verdiği paranın yarısını sinekle mücadeleye harcamış olsaydı şimdi Adana’da sinek kalmazdı.

Biz artık Adana Büyükşehir Belediyesi'nden hizmet bekliyoruz. Vatandaşın sorunlarını giderecek hamleler bekliyoruz” şeklinde konuştu. 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Boyvadaoğlu kirli operasyonun bir parçası

Boyvadaoğlu kirli operasyonun bir parçası

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık