Ana Sayfa Yaşam Sevgililer gününü abartmayın

Sevgililer gününü abartmayın

“Sevgilinizin sevgililer gününü kutlayın ama bunu yaparken abartıya kaçmayın. Daha pahalı hediye daha büyük sevgi değildir. Sevdiğiniz insana olan sevginizi daha kişisel bir hediye ile kutlayın” diyen Uzm. Psikiyatrist Sabri Yurdakul, “Bu onu düşündüğünüzü, ona zaman ve emek harcadığınızı gösteren bir hediye olmalıdır. Bu hediyeyi artırdığınızda daha aşağı inemezsiniz. O zaman sevgililer günü daha büyük hediyeyi alma yarışına döner ki bunun da ekonomik olarak yorucu olduğunu düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Giriş Tarihi: 12 Şubat 2016 Cuma 18:17
Sevgililer gününü abartmayın

Günümüz koşullarında artık sevgiyi göstermenin yolunun giderek artan değerde hediye almaya yöneldiği için hediyenin değeri arttıkça içinin boşaldığını belirten Yurdakul, şunları söyledi:

 

“İnsanlar kendilerine verilen hediyeyi alıp bir kenara koyuyor ve çok da mutlu olmuyor. Hatta çıta o kadar büyük seviyelere çıkıyor ki aşağı inmesi mümkün olmuyor. Bu da hem onu alanı hemde alınanı zor duruma düşürüyor. O yüzden hediye alırken uzun sürede düşünülmüş, mümkünse emek harcanmış, özenilmiş bir hediye olmasına dikkat etmeliyiz. Buna ayıracak zamanımız yoksa o zaman değerli bir hediye eksiği tamamlar diye düşünüyorsanız bu doğru değil. Çünkü bazı şeylerin zamanı geçtikçe içi boşalmaya başlıyor. Sevgililer günü de bunun gibi olma yolunda”.

Yurdakul, konuşmasını şöyle sürdürdü:

 

“Heryerde sevgililer gününde alınacak hediyeler var ama bu hediyeler başka bir zamanda da alınabilecek hediyeler. Halbuki sevgililer gününde alınacak hediye gerçekten sevgiyi yansıtmalı, gönülden gelmeli ve başka birisinin para verip alamayacağı bir hediye olmalı. Son gün telaş içinde alınan değil, günler öncesinden özenle hazırlanıp kenara konmuş ve sevdiğinin aklına gelmeyecek bir hediye olmalıdır. Özellikle bayanların buna çok özen gösterdiğini biz erkekler unutmamalıyız. Nasıl olsa hanımların böyle bir dertleri çok fazla yok. Zaten sevgililer günü daha çok erkeklerin sevgilerini gösterdikleri bir zaman olma yolunda olduğu için erkeklerin biraz daha çalışması gerek diye düşünüyorum. Benden uyarması”.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Öztanrıöver'in kızı eczane açtı

Öztanrıöver'in kızı eczane açtı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık