Ana Sayfa Gündem Seyahat acenteleri kapanma noktasında

Seyahat acenteleri kapanma noktasında

TÜRSAB Adana BTK Başkanı Murat Şirin, Koronavirüs salgınından en büyük zararı turizm sektörünün gördüğünü belirterek, ‘’Adana’da bulunan bir çok seyahat acentesi kapanma noktasına geldi. Acentelerin yüzde 40’ı da satışa çıkartıldı’’ dedi.

Giriş Tarihi: 11 Ekim 2020 Pazar 11:35
Seyahat acenteleri kapanma noktasında

TÜRSAB Adana Bölgesel Temsil Kurulu (BTK) Başkanı Murat Şirin, Koronavirüs salgınından en büyük zararı turizm sektörünün gördüğünü belirterek, ‘’Adana’da bulunan bir çok seyahat acentesi kapanma noktasına geldi. Acentelerin yüzde 40’ı da satışa çıkartıldı’’ dedi.

Şirin, yazılı açıklamasında, ülkemize en fazla döviz girdisi sağlayan sektörün turizm olduğunu, ancak sektörün Pandemiden dolayı büyük zararı gören sektörler arasında ilk sırada yer aldığını belirtti. Şirin, şunları kaydetti:

‘’ Pandemi sebebiyle gerçekleşen iptaller, kısıtlamalar ve karantina tedbirleri ile seyahat acenteleri çok zor duruma düşmüşlerdir. Yaklaşık altı ay süreyle kapalı olan acenteler yeni normalleşme ile yavaş yavaş açılmaya başlamışlarsa da bu seferde artan Covid - 19 vaka sayıları ile tekrar iş yapamaz hale gelmişlerdir. Adana’da bulunan birçok acenta kapanma noktasına gelmiş hatta yüzde 40'lık bölümü de firmalarını satışa çıkarmışlardır.

Türkiye'nin cari açığının büyük bir kısmını karşılayan sektörümüzün en önemli aktörlerinden olan seyahat acentelerini bu zor durumdan çıkarmak adına bir takım desteklerin ivedilikle hayata geçirilmesi gerekmektedir. Bunla,r düşük faizli ve uzun vadeli krediler veya hali hazırda kullanmış oldukları kredilerin ötelenmesi, sadece bu yıla mahsus Oda aidatlarının alınmaması gibi çözümler olabilir. ‘’

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Adana Valiliği'nden normalleşme duyurusu

Adana Valiliği'nden normalleşme duyurusu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık