Ana Sayfa Gündem Seyhan’dan Cumhuriyet Bayramı coşkusu

Seyhan’dan Cumhuriyet Bayramı coşkusu

Seyhan Belediyesi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle halkın katılımıyla “Cumhuriyet Resepsiyonu” düzenledi. Etkinlikte konuşan Başkan Akif Kemal Akay, “Cumhuriyet, bir devri kapatıp, yeni bir devir açmıştır” dedi.

Giriş Tarihi: 29 Ekim 2020 Perşembe 11:54
Seyhan’dan Cumhuriyet Bayramı coşkusu

Seyhan Belediyesi Spor kompleksinde pandemi şartları gözetilerek gerçekleştirilen “29 Ekim Cumhuriyet Resepsiyonuna” Başkan Akif Kemal Akay, CHP Adana Milletvekilleri Ayhan Barut ve Burhanettin Bulut, CHP İl Başkanı Mehmet Çelebi, CHP ilçe Başkan ve yöneticileri, CHP İl ve İlçe Gençlik ve Kadın kolları başkan ve üyeleri, Belediye Meclis üyeleri, Muhtarlar, Belediye bürokratları, önceki dönem Adana Milletvekilleri ve Meclis üyeleri ile vatandaşlar katıldı. Cumhuriyet’in kuruluşunun 97. Yılı nedeniyle gerçekleştirilen etkinlik, saygı duruşunda bulunulması ve istiklal marşının hep birlikte söylenmesiyle başladı.

“CUMHURİYET’İN DÜNYADA BENZERİ YOK”

Daha sonra kürsüye gelen Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay aynı anda hem Mevlid kandilini idrak etmenin hem de Cumhuriyet’in kuruluşunun 97. Yılını kutlamanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Zor şartlar altında kurulan Cumhuriyet’in dünyada benzeri olmadığını vurgulayan Başkan Akay şöyle konuştu;

“Cumhuriyet, otel odalarında değil büyük mücadelelerle savaş meydanında kurulan bir cumhuriyet’tir. Pek çok mazlum ülkeye örnek olan bir İstiklal savaşı sonrasında kurulan Cumhuriyet’imiz, bir devri tümüyle bir başka devre dönüştüren bir Cumhuriyet olmuştur. Cumhuriyet yıllarca mücadeleden sonra ülkemizi dünyanın en sayılı ülkeleri arasına soktu. Ve Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyet’i “ilelebet payidar kalacaktır” diyerek bizlere emanet etti.

“CUMHURİYET, BİZİ ÇAĞDAŞ UYGARLIK DÜZEYİNİN ÖTESİNE TAŞIYACAK”

Bu emanet hepimizin canı gönülden bütün varlığımızla mücadele edeceğimiz bir Cumhuriyet’tir. Bugün Cumhuriyet özellikle yaşadığımız dünya içerisinde mutlaka çok önemli bir yer işgal ediyor. Bilhassa “Kimsesizlerin kimsesi” olan bu Cumhuriyet bizi çağdaş uygarlık düzeyinin ötesine taşıyacak en önemli noktadır. Bu düşüncelerle hepinize nice Cumhuriyet bayramları kutlamayı diliyorum”

CUMHURİYET!İN 97. YILINDA “10. YIL MARŞI” COŞKUSU

Daha sonra CHP Adana Milletvekilleri Ayhan Barut ve Burhanettin Bulut halkın Cumhuriyet Bayramını kutlayan kısa bir selamlama konuşması yaptı. Etkinlikler kapsamında müzik dinletisi sunuldu, mini konser verildi. Ayrıca, zeybek oynandı ve çeşitli gösteriler gerçekleştirildi.  29 Ekim Cumhuriyet Resepsiyonu 10. Yıl Marşının büyük bir coşkuyla söylenmesiyle sona erdi. 

 
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Zeydan Karalar’ın sosyal belediyecilik kararlılığı

Zeydan Karalar’ın sosyal belediyecilik kararlılığı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık