Ana Sayfa Gündem Seyhan’dan yoksul ve kimsesizlere sıcak yemek

Seyhan’dan yoksul ve kimsesizlere sıcak yemek

Seyhan Belediyesinin Sosyal Belediyecilik alanında yaptığı çalışmalardan olan “Aşevi” hizmetinin ilçenin 4 yanına yayılması için çalışmalar sürerken, 4 Mahalle Muhtarının talebi doğrultusunda Kocavezir Mahalle Muhtarlığında kimsesizler için sıcak yemek verilmeye başlandı.

Giriş Tarihi: 19 Temmuz 2020 Pazar 19:22
Seyhan’dan yoksul ve kimsesizlere sıcak yemek

Pandemi süresince Adana Valiliği ile koordineli bir şekilde Vefa sosyal Destek grubu bünyesinde 144 bin porsiyon sıcak yemek üretip dağıtan Seyhan Belediyesi, “Yeni normal”de de aşevi hizmetini yeniden başlatarak ihtiyaç sahibi vatandaşa sıcak yemek hizmetini başlatmıştı. 1 Haziran’da başlayan “Aşevi”nde Barbaros, Hadırlı, Akkapı, Mıdık Mahallelerinin kesiştiği ortak noktada bulunan Bey Mahallesi Şehit Fatih Yeniay Aşevinde her gün en az 3 yemek çeşidi, Saat 17:00 – 19:00 saatleri arasında ihtiyaç sahibi yoksul vatandaşa sunuluyor.

KİMSESİZLERE DE SICAK YEMEK HİZMETİ

Seyhan Belediyesi’nin kendi personeli ve imkanlarıyla hijyen kurallarına tam olarak uyulan mutfakta Gıda Mühendisi kontrolünde üretilen lezzetli yemekler, Aşevinde ihtiyaç sahibi vatandaşlara ikram edilmesinin yanı sıra kimsesizlere de sunulmaya başlandı. Kocavezir ve çevre Mahallelerdeki kimsesizlere, Mahalle Muhtarlarının da yönlendirmesiyle merkezi bir alanda bulunan Kocavezir Mahalle Muhtarlığı önünde kurulan sofralarda sıcak ikramı yapılıyor. Her gün yapılan yemek ikramı servisini, Seyhan Belediye Personelinin yanı sıra zaman zaman gönüllü olarak Muhtarlar da yapıyor.

KİMSESİZLERE SICAK YEMEK İKRAMI SÜRECEK, AŞEVİ SAYISI ARTACAK

Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay’ın titizlikle takip ettiği sıcak yemek ikramı, Aşevi sayısının artmasıyla geliştirilecek. Uçak Mahallesi’nde bitme aşamasında olan Aşeviyle sıcak yemek ikramı bu bölgede bulunan çevre mahallelerde de yaygınlaşacak. Seyhan Belediyesi, ilçede toplamda 4 sabit aşevi açmayı planlıyor. Sıcak yemek hizmeti Aşevlerinin dışında kimsesizlere yönelik talep edilen belirli alanlarda sürdürülecek.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Soner Çetin’den yeni yurt müjdesi

Soner Çetin’den yeni yurt müjdesi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık