Ana Sayfa Gündem Soner Çetin, ''Sinekle Mücadeleyi Biz Yapalım''

Soner Çetin, ''Sinekle Mücadeleyi Biz Yapalım''

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, sivrisinekle mücadele görevinin Büyükşehir’de olduğuna dikkat çekerek “Ama ‘Bu iş kolay değil, ilçe belediyeleri de sorumluluk üstlensin’ derseniz bütün ilçeler el ele verelim. Biz Çukurova Belediyesi olarak buna hazırız” dedi.

Giriş Tarihi: 13 Mart 2016 Pazar 15:20
Soner Çetin, ''Sinekle Mücadeleyi Biz Yapalım''

. Halk Günü’nde konuşan Çetin, Büyükşehir’e de “Eğer biz yapmayacaksak lütfen hemen harekete geçin, geç kalmayın” diye seslendi.

“LÜTFEN HEMEN HAREKETE GEÇİN”

Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Halk Günü’nde yaptığı değerlendirmenin önemli bir kısmını sivrisinekle mücadele konusuna ayırdı. Sivrisineklerle yasa gereği Büyükşehir Belediyesi’nin mücadele etmesi gerektiğinin altını çizen Başkan Çetin, “Ben ilçe belediye başkanı olarak ‘Sivrisinekle mücadeleye ben de katılayım’ desem belediye başkanı olarak bana zimmet çıkarılır, suçlu duruma düşerim. Bu konu önemli, bir an önce aydınlığa kavuşturalım. Büyükşehir Belediyesi’ne buradan sesleniyorum; havalar ısınıyor, lütfen hemen harekete geçin” dedi.

“İLÇE BELEDİYELERİ MÜCADELE ETSİN”

İlçe belediyelerinin yetki ve sorumluluğunda olmamasına karşın sivrisinekle mücadele edebileceğini ancak bunun için Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından karar alınması gerektiğini vurgulayan Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, “Adana büyük ve sıcak havası da düşünülürse sivrisinekle mücadele etmek kolay değil. ‘Bu işe ilçe belediyeleri de katılsın, mücadele etsin’ deniyorsa hemen karar verelim ve ilçe belediyeleri olarak el ele verelim. Biz Çukurova olarak seve seve bu işi yaparız ama önce karar verilmesi şart” diye konuştu.

“LARVA DÖNEMİNDE MÜCADELE ŞART”

Adana’da yaz aylarında hep sivrisinek sorunu yaşandığını ve şikâyetlerin de daha çok ilçe belediyelerine iletildiğine dikkat çeken Başkan Soner Çetin, şu bilgileri verdi: “Vatandaşlarımızın çoğu sivrisinekle mücadele görev ve sorumluluğunun Büyükşehir’e ait olduğunu biliyor ama bilmeyenler için bir kez daha yineleyelim: Bu görev Büyükşehir’indir. Ve bu mücadelenin şimdi değil, sivrisinekler henüz larva halindeyken yani ocak şubat aylarında yapılması gerekirdi. Bugünler son günlerdir. Bir an önce karar verip bir an önce harekete geçmemiz gerekir. ‘Biz yetişemiyoruz’ deniyorsa biz yaparız.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Avukatların otopark sorunu çözülüyor

Avukatların otopark sorunu çözülüyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık