Ana Sayfa Gündem Sözlü'den bayram isteği

Sözlü'den bayram isteği

Ramazan Bayramı'nda mezarlıklara yakınlarını ziyarete gitmek isteyen vatandaşlar belediye otobüslerinin çalışmaması nedeniyle mağdur olmak istemiyorlar.

Giriş Tarihi: 13 Temmuz 2015 Pazartesi 09:35
Sözlü'den bayram isteği

Yıllardır Büyükşehir Belediyesi'nin ücretsiz mezarlıklara hizmet verdiği otobüs hizmetinin sadece arife günü olup bayram boyunca hizmetten kaldırılması ile mezarlıklar içerisinde vatandaşların araçları ile giremezken bazı kişilerin girmeleri önceki yıl büyük tepki görmüştü.

OTOBÜS HİZMETİ KALDIRILMASIN


Vatandaşlar yıllardır Adana'da arife günü ile bayram günlerinde ücretsiz Büyükşehir Belediyesi'nin otobüsleri ile mezarlıklara gitmelerine karşılık bu hizmeti geçen yıl alamadıklarını dile getirdiler.


Adana Büyükşehir Belediyesi'ne ait otobüslerin sadece Arife günü değil bayram boyunca tüm mezarlıklara vatandaşları ücretsiz götürmelerinin gerektiğini belirten vatandaşlar, " Bayram gününde mezarlıklara gitmek isteyenlere neden kolaylık sağlanmıyor. Geçmiş yıllarda yapılan bu uygulamanın kaldırılması son derece yanlıştır. Başkanımız Hüseyin Sözlü'den bu konuda duyarlılık göstererek gereken müdahaleleri yapmasını istiyoruz. Çoluk-çocuk, sakat ve yaşlı birçok insanımız mağdur edilmeyerek bayram boyunca tüm mezarlıklara götürülmelidir" diye isteklerini diye getirdiler.

MEZARLIKLARA ARAÇ GİRMESİN


Büyükşehir Belediyesi sorumluluğundaki tüm mezarlıkların ayırım gözetmeksizin temiz ve bakımlı olmaları vatandaşların en büyük dileği.

Ramazan Bayramı'nda Adana genelinde bulunan mezarlıklar içerisine özel araçların girmemesi gerektiğini dile getiren vatandaşlar, " Geçmişte ciddi sıkıntıların yaşandığı mezarlıklarda bunların bu kez tekrarlanmaması en büyük dileğimizdir. Haksızlıklara son derece duyarlı olan Başkanımız Hüseyin Sözlü'den bunlara dur demesini bekliyoruz"dediler.


Ramazan Bayramı'nda yaşanan ulaşım ile mezarlıklar konusunda gereken çözümler üretilerek çağdaş bir uygulamaya gidilmesi vatandaşların Adana Büyükşehir Belediyesi'nden en büyük beklentisi..

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Hasan Saltık Altın Koza’da anıldı…

 

Hasan Saltık Altın Koza’da anıldı…  

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık