Ana Sayfa Gündem Sözlü’nün projelerine Bahçeli’den destek sözü

Sözlü’nün projelerine Bahçeli’den destek sözü

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Adana Miilletvekili Mevlüt Karakaya, Adana Milletvekilleri Muharrem Varlı ve Seyfettin Yılmaz ile beraber MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi ziyaret etti.

Giriş Tarihi: 20 Temmuz 2017 Perşembe 14:21
Sözlü’nün projelerine Bahçeli’den destek sözü

MHP Genel Merkezinde gerçekleşen ziyarette Devlet Bahçeli Adana heyeti ile yakından ilgilenirken Başkan Sözlü’nün yaptığı hizmetler ve projelerle ilgili bilgi aldı.  Başkan Sözlü, Adana’da Cumhuriyet tarihinden bu yana yapılmamış hizmetleri Milliyetçi Belediyecilik anlayışıyla hayata geçirdiklerini ifade ederek Adana’nın elzem ihtiyaçlarına cevap verme anlayışıyla hizmet öncelikleri belirlediğini vurgulayarak kentin kırsalında bugüne kadar hiçbir yerel idarenin gerçekleştirmediği yepyeni projelerle yerinde kalkınmayı cazip hale getirecek hizmetler hakkında detaylı bilgi verdi.  Halen yapımı devam eden 12 dev proje hakkında da Genel Başkan Bahçeli’yi bilgilendiren Başkan Sözlü’ye Bahçeli, hizmetleri ve Adana’daki değişimi yakından takip ettiğini  ve beğendiğini ifade etti ve çalışmalarında başarılar diledi.

METRO VE ULAŞIM’A ÇÖZÜM ARAYIŞI

Ziyarette Adana’nın trafik yüküne karşı önlemler ve Metro’nun Ulaştırma Bakanlığına devri konusu da gündeme gelirken Başkan Sözlü, birçok metropol kentte metrolar Ulaştırma Bakanlığı’na devredilirken Adana’nın bu sorununa sıcak yaklaşım gösterilmediği, gelişip büyüyen Adana’da toplu ulaşımın daha verimli olabilmesi için mutlaka yeni atılımlara ihtiyaç olduğunu belirterek, “ İlimizde yapımı gerçekleştirilmekte olan  Şehir Hastanesi, Stadyum, Yeni Adliye Binası, Bilim ve Teknoloji üniversitesi gibi yatırımlar aynı bölge ve güzergâhta olduğu için bu gelişimi öngörerek Devlet  Bahçeli Köprüsü ve İlim Yolu Bulvarını hayata geçiriyoruz. Yapımı hızla devam eden Devlet Bahçeli Köprüsü’nde metro hattı da var. Metro’nun Bakanlığa devriyle beraber bu güzergâhında hayata geçmesi için altyapıyı oluşturduk. Bu konudaki taleplerimizi ilgili kurumlara ilettik” şeklinde konuştu.

Sıcak geçen görüşme sonunda Adana heyetine teşekkür eden Genel Baikan Bahçeli tüm Adanalı hemşerilerine selam gönderdi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz E-ticaret sektöründe istihdam açığı büyüyor

E-ticaret sektöründe istihdam açığı büyüyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık