Ana Sayfa Spor Sporda örnek proje

Sporda örnek proje

Sabancı Vakfı tarafından bu yıl özel çocuklar ile eğitim çağındaki çocukları birleştirmek için örnek bir proje ortaya atıldı ve bu konuda Samsun, İstanbul, İzmir ve Adana pilot bölge seçildi.

Giriş Tarihi: 18 Şubat 2016 Perşembe 14:39

Sporda örnek proje

Sabancı Vakfı tarafı projede özel çocuklar ile eğitim çağındaki çocukların birlikte yaşamın her alanında faaliyet yürütmelerini gerçekleştirmeyi hedefliyor. Bu doğrultuda Ayas Koleji, Sabancı Vakfı’nın Adana’daki  temsilcisi seçildi.

Bu doğrultuda Ayas Koleji, özel çocuklar ile bünyesinde bulunan öğrencileri kaynaştırmak için gezi, piknik, sinema, tiyatro ve sportif faaliyetler düzenliyor. Bu amaçla Ayas Koleji Spor tesislerinde halı saha futbol turnuvası düzenlendi. Turnuvaya  Ayasspor Kulübü, Ayas koleji, Niyazi Ekerbiçer okul öğrencileri katıldı. Özel çocuklar ile okul  öğrencileri arasında karma takım olarak yapılan turnuva, oldukça heyecanlı geçti. Ayasspor Kulüp Başkanı Mustafa Baş, her çocuğun eğitilebileceğini belirtirken, “Tek amacımız, özel çocukları topluma kazandırmak. Onların, yaşamın her alanında faaliyet göstermelerini istiyoruz. Alacakları eğitimle bunu çok kolay bir şekilde başarabilirler. Bunu da ancak spor kulüplerinin işbirliği ile gerçekleştirebiliriz.” diye konuştu.

Bu arada Ayasspor Kulüp Başkanı Baş, Antalya’da düzenlenen yüzme yarışlarında 100 metre serbest sitilde birinci olan Dila Pekkıyıcı’ya  plaket vererek kutlarken, hedeflerinin para olimpik yarışmalarda başarı elde etmek olduğunu söyledi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kaplan kötü gidişe ‘’dur’’ dedi

Kaplan kötü gidişe ‘’dur’’ dedi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık