Ana Sayfa Gündem Stajlarını tamamlayan avukatlar yemin etti

Stajlarını tamamlayan avukatlar yemin etti

Adana Barosu'nda staj dönemlerini başarıyla tamamlayan Mehmet Can Kılınç, Özge Ege ve Yunus Akbulut düzenlenen törenle ruhsatnamelerini aldılar.

Giriş Tarihi: 14 Aralık 2013 Cumartesi 10:27
Stajlarını tamamlayan avukatlar yemin etti

Adana Baro Başkanı Av. Mengücek Gazi Çıtırık, törende yaptığı konuşmada genç meslektaşlarını kutlayarak başarılar diledi ve mesleki dayanışmanın önemine vurgu yaptı. Ruhsat mutluluğu yaşayan genç meslektaşlarına eğitim ve staj dönemi süresince anne-babalarının vermiş olduğu emeklerinden dolayı tebrik etti. Savunma mesleğinin her geçen gün alanın çıkarılan adı torba, paket olan kanunlarla iyice daraltıldığını ifade eden Av. Çıtırık, "Bizler, sorun değil çözüm makamında olan mesleği ifa ediyoruz. Hep birlikte bu sorunların da üzerinden geleceğiz. Avukatların dünya görüşleri farklı olabilir ama söz konusu baro ve mesleğimiz olunca kenetlenmek zorundayız. Barolar gücünü siz değerli meslektaşlarımızdan almaktadır. Bunun bilinci içerisinde faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz" dedi.

Törende, Baro Başkanı Av. Mengücek Gazi Çıtırık, Bilkent Üniversitesi mezunu Özge Ege'ye, Ceyhun Bora Kahyalar, Yakın Doğu Üniversitesi mezunu Mehmet Can Kılınç'a, Rukiye Akbulut da, Anadolu Üniversitesi mezunu Yunus Akbulut'a cübbelerini giydirdi.

Ruhsat mutluluğuna Baromuz Başkan Yardımcısı Av. Murat Loğoğlu, Baro Genel Sekreteri Av. Veli Küçük, Yönetim Kurulu Üyeleri Av. Osman Olcay, ile genç avukatların aileleri ve sevenleri de katıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Menteş: “Ölümlerin daha da artacağı endişesindeyiz”

Menteş: “Ölümlerin daha da artacağı endişesindeyiz”

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık