Ana Sayfa Gündem Sulh ve Asliye hukuk ile Aile mahkemeleri yeni yerinde

Sulh ve Asliye hukuk ile Aile mahkemeleri yeni yerinde

Adana Adliyesi 1 Nolu Ek Hizmet Binası'nda yer alan Adana Sulh Hukuk ile Asliye Hukuk Mahkemeleri ve Kadastro Mahkemesi ile burada bulanan tüm birimler, Reşatbey Mahallesi stadyum civarında kiralanan yeni adliye hizmet binasına taşındı. Ana hizmet binasında bulunan toplam 8 Aile Mahkemesinin de önümüzdeki günlerde yeni binaya taşınacağı belirtildi.

Giriş Tarihi: 6 Mart 2016 Pazar 10:45
Sulh ve Asliye hukuk ile Aile mahkemeleri yeni yerinde

Adalet Bakanlığı İdari ve Mali İşler Dairesi Başkanlığının yazısı ile kira sözleşmesi biten Kuruköprü Mahallesi Sefa Özler Caddesi üzerindeki 1 Nolu Ek Hizmet Binası'nda yer alan tüm birimlerin, Reşatbey Mahallesi 5 Ocak Caddesi No: 54 Seyhan adresinde yer alan 5 Ocak Stadyumu civarındaki yeni adliye binasına taşınması uygun görüldü.

YENİ BİNA REŞATBEY MAHALLESİ STADYUM CİVARINDA

Bu kapsamda başlatılan çalışma ile ilk olarak toplam sayısı 6 olan Sulh Hukuk Mahkemeleri, Kadastro Mahkemesi, bu mahkemelere bağlı bulunan kalem ve arşivler ile Bilgi İşlem UYAP Yardım Birimi, Hukuk Mahkemeleri Ön Büro, Hukuk Mahkemeleri veznesi, ihale salonu ve Maliye veznesi Reşatbey Mahallesi'ndeki yeni binaya taşındı. Vatandaşların mağdur olmaması ve adalet hizmetinden geri kalmalaları için hafta sonları yapılan taşınma işleminde, daha sonra ise aynı binada bulunan toplam 7 Asliye Hukuk Mahkemesinin tamamı ve bu mahkemeye ait birimler ile arşiv taşınması yapıldı. Duruşma salonları, masa, sandalye, dosya, arşiv ve tüm eşyaların taşınması Adana Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğü Taşıma İşkolu tarafından gerçekleştirilirken, kiralanan yeni adliye binasında, taşınma sonrasını takip eden hafta içinde adli işlemlerin aksamadan yapılabileceği belirtildi. Yeni adliye binasının giriş katına ayrıca, vatandaşların tek bir birimden hizmet almalarını sağlayacağı ve daha hızlı işlemlerini yapabileceği “Hukuk ve Aile Mahkemeleri Ön Büro-Danışma Masası” birimi de hizmete açıldı. Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan ve Cumhuriyet Başsavcı Vekili Mehmet Arıkan da, kiralanan yeni adliye hizmet binasına giderek incelemelerde bulunup çalışmalar hakkında bilgi aldı.

AİLE MAHKEMELERİ DE TAŞINACAK

Önümüzdeki haftalarda ise Adana Adliye Ana Hizmet Binası'ndaki toplam sayısı 8 olan Aile Mahkemeleri, Reşatbey Mahallesi'nde yeni hizmete giren adliye ek binasına taşınacak. Yaklaşık 13 bin metrekare kapalı alanı bulunan yeni adliye binası, 2’si bodrum kat olmak üzere toplam 14 katta hizmet verecek, kapalı ve açık otoparkı bulunacak. Aile, Kadastro, Asliye ve Sulh hukuk mahkemelerinin bulunacağı yeni hizmet binasında, vatandaşın adalete erişimi daha rahat ve hızlı olacak.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Avukatların otopark sorunu çözülüyor

Avukatların otopark sorunu çözülüyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık