Ana Sayfa Gündem Tarihi sokaklar turizme kazandırılıyor

Tarihi sokaklar turizme kazandırılıyor

Kozan Belediyesi’nin restorasyonunu yaparak ilçe turizmine kazandırdığı tarihi sokaklar, bölgedeki diğer tarihi sokaklara örnek oluyor.

Giriş Tarihi: 17 Ekim 2015 Cumartesi 00:53
Tarihi sokaklar turizme kazandırılıyor

İlçede bulunan tarihi sokaklar ve cephe sağlıklaştırma çalışmalarını incelemek amacıyla, Seyhan Belediyesi Dış İlişkiler Müdürü Özkan Evren ve bazı yetkililer Kozan’a geldi. Belediye Başkan yardımcısı Yaşar Şenöz’ü makamında ziyaret eden Evren ve beraberindekiler daha sonra 2014 yılı Mali Destek Programı kapsamında destek almaya hak kazanan ve Kozan Belediyesi tarafından başarıyla uygulanan “Yeğenoğlu Sokak Sağlıklaştırma Projesi”ni yerinde inceledi. Tarihi Mustafa Kemal Sokak ve Yeğenoğlu Sokağı gezen ekip Kozan Belediyesi Dış İlişkiler Müdürü ve Proje Koordinatörü Ahmet Korkut’tan bilgi aldı.

 

Seyhan ilçesindeki Avukat Turhan Arın Sokağında sağlıklaştırma çalışması başlatacaklarını belirten Özkan Evren, uygulanan projeyi yerinde görme imkanı bulduklarını ve fikir alışverişinde bulunduklarını ifade etti. Ayrıca gösterilen ilgiden dolayı Kozan Belediye Başkanı Musa Öztürk ve ekibine teşekkür etti.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Engelsiz eller, mutlu patiler

Engelsiz eller, mutlu patiler

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık