Ana Sayfa Teknoloji-Bilim Tarımsal işbirliği konusunda anlaştılar

Tarımsal işbirliği konusunda anlaştılar

Çukurova Üniversitesi bünyesinde faaliyet gösteren Çukurova Teknokent ile Toros Tarım Sanayi ve Ticaret A.Ş. arasında sürdürülebilir bitkisel üretiminin sağlanması amacıyla işbirliği anlaşması imzalandı.

Giriş Tarihi: 15 Şubat 2016 Pazartesi 12:50
Tarımsal işbirliği konusunda anlaştılar

Ekonomik getirisi yüksek, çevreye duyarlı bitki besleme ve gübreleme uygulamalarında yeni bilgilere ulaşılması için üniversite-sanayi işbirlikleri çerçevesinde Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi Toprak Bilimi ve Bitki Besleme Bölümü Öğretim Üyelerinden Doç. Dr. Emin Bülent Erenoğlu, Toros Tarım’a tarımsal araştırma, proje geliştirme ve eğitim konularında üç yıl süresince destek verecek.

 

“Hammadde İhtiyacı İçin Tarımsal Girdilerin Artması Gerekiyor”

Doç. Dr. Erenoğlu, işbirliği hakkında şunları söyledi;

“Tahminlere göre, 2050 yılında dünya nüfusunu 9 milyara ulaşacak. Buna paralel olarak artan gıda ve giyim hammadde gereksinimlerinin karşılanabilmesi için tarımsal faaliyetlerin ve bitkisel üretim alanlarının sürdürülebilir hale getirilmesi gerekiyor. Hem çevresel hem de ekonomik anlamda sürdürülebilir bitkisel üretim faaliyetlerinin sağlanması için bitki besleme, gübreleme ve toprak verimliliği alanlarındaki bilimsel çalışmalar daha büyük önem taşıyor.

Çukurova Üniversitesi Önemli Çalışmalara Ev Sahipliği Yapıyor.”

“Çukurova Bölgesi, ülkemiz bitkisel üretimi söz konusu olduğunda verimlilik açısından çok önemli bir yere sahip ve sürdürülebilir bitkisel çalışmalar konusunda önemli çalışmalara ev sahipliği yapıyor. Çukurova Üniversitesi bünyesinde faaliyet gösteren Çukurova Teknokent olarak, bu işbirliği çerçevesinde ülkemizin çok önemli şirketleri arasında yer alan Toros Tarım’a danışmanlık vermekten büyük mutluluk duyacağız.”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık