Ana Sayfa Yaşam THY'den mum ışığında yemek, semaverde çay servisi

THY'den mum ışığında yemek, semaverde çay servisi

Skytrax değerlendirmesinde Dünyanın En İyi Ekonomi Sınıfı (2011) ve Dünyanın En İyi Business Sınıf Uçak İkramı (2013) sunan havayolu şirketi Türk Hava Yolları ikram konseptini yeniliyor.

Giriş Tarihi: 6 Kasım 2013 Çarşamba 12:08
THY'den mum ışığında yemek, semaverde çay servisi

Türk Hava Yolları yolcu memnuniyetini daha da üst seviyelere taşımak amacıyla ikram sunumunun en önemli unsurlarından biri olan servis malzeme ve ekipmanlarını tümüyle değiştirdi.

 

TURKISH DO&CO’nun Türk Hava Yolları Business, Comfort ve Ekonomi sınıfları için hazırladığı yeni ürünler Türk kültürünü yansıtan, modern ve sade bir tasarıma sahip. Osmanlı ve Selçuklu motiflerinden esinlenerek  yeniden yorumlanan tasarımlarda uçak üstü kullanım kolaylığı ve yeni trendler göz önünde tutuldu.Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu yeni ikram konseptinin tanıtıldığı toplantıda yaptığı konuşmada şunları söyledi:


“Türk Hava Yolları bugün artık hizmet kalitesinde kendisiyle yarışıyor. Elde ettiğimiz başarılarımızı hizmet kalitesinde aldığımız ödüllerle taçlandırıyoruz. Yolcularımızın beklentilerini karşılamak için çalışmalarımız aralıksız devam ediyor ve sürekli bir yenilik içindeyiz. Uçak içi ikramın yolcularımızın memnuniyetinin  temel unsurlarından biri olduğunun farkındayız. Catering ortaklığımız Turkish DO&CO ile bu alanda önemli başarılara imza atıyoruz.
Yolcularımız Türk Hava Yolları uçağına bindiğinde özel bir restoranda misafir edildikleri duygusunu yaşıyorlar. Uçuşlarımızda görev yapan uçan şefler de yolcularımızın beğenisini kazanıyor.”


Türk Hava Yolları Genel Müdürü Doç. Dr. Temel Kotil de, üç yıldır üst üste Avrupa’nın En İyi Havayolu Şirketi seçildiklerini belirterek “Hizmet kalitesi Türk Hava Yolları’nı rakiplerinden ayıran en önemli unsur. Yolcularımıza uçuşlarımızda Türk misafirperverliğinin en güzel örneklerini sunmaya çalışıyoruz. Bir süre önce başladığımız lokum ikramı yolcularımızın büyük beğenisini kazandı. Yeni konseptimizle birlikte Türk mutfağından farklı lezzetleri de yolcularımızla paylaşacağız.” dedi.

TURKISH DO & CO Genel Müdürü Attila Doğudan yeni servis konseptiyle ilgili olarak yaptığı açıklamada “Yeni konseptte Türk Hava Yolları yolcularını birçok sürpriz bekliyor. Mesela “mum ışığında yemek” için artık özel bir gün olmasına gerek yok, Türk Hava Yolları ile business sınıfta seyahat etmeniz yeterli. Mum ışığında yemek yedikten sonra “semaver”de taze demlenmiş çayınızı da yudumlayabilirsiniz. Ya da yine siz yolcularımız için  özel olarak tasarlanmış fincanlarda, Türk kahvesi ya da espressonuzu içebilirsiniz.” dedi. Attila Doğudan ayrıca yeni konseptin bir parçası olarak menülerde özenle seçilen Türk ve dünya tatlarının yanında Türk mutfağının en büyük zenginliği olan baharatların da ön plana çıkartıldığını belirtti.
Türk Hava Yolları, yeni servis konseptini deneme amaçlı olarak 22 Ekim’de İstanbul–New York hattında uygulamaya başladı. Bugün itibariye New York, Guangzhou, Jakarta, Capetown, Buenos Aires, Sao Paolo, Hong Kong, Washington DC, Seul, Johannesburg, Osaka, Kuala Lumpur, Los Angeles, Tokyo, Şikago, Pekin, Şangay, Saygon, Singapur, Toronto, Houston seferlerinde yeni konsept ile sunum yapılmaya başlandı. 
Yeni servis konsepti önümüzdeki 3 aylık dönemde Türk Hava Yolları’nın tüm uçuşlarında uygulanmaya başlanacak.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Karalar ve Hollanda Büyükelçisi, pedal çevirdi

Karalar ve Hollanda Büyükelçisi, pedal çevirdi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık