Ana Sayfa Spor TMOK'tan Şanıvar'a hizmet ve onur beratı

TMOK'tan Şanıvar'a hizmet ve onur beratı

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi’ne (TMOK)15 ve 25 yılın üzerinde üye olan ve hizmet edenlere gümüş ve altın rozetin yanı sıra berat belgesi verildi.

Giriş Tarihi: 6 Mart 2016 Pazar 10:37
TMOK'tan Şanıvar'a hizmet ve onur beratı

TMOK Başkanı, ayrıca Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC)Yönetim Kurulu Üyesi ve Dünya Okçuluk Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Uğur Erdener, Ankara’da HiltanSA Otel’de gerçekleştirilen törende yaptığı konuşmada, ülkede ve dünyada yaşanan terörün sporu olumsuz etkilediğini söyledi.

TMOK’un, sporcu odaklı olduğunu, asli görevi olan ‘Dostluk’, ‘Mükemmellik’, ‘Saygı’, ‘Fair Play’ gibi Olimpik değerlerin çocuklara, gençlere, sporcu ve ailelere benimsetilmesi için önemli projeler yürütüldüğünün altını çizen Erdener, şöyle devam etti:

“ Dünya genelinde 206 ülkede olimpiyat komitesi bulunuyor.  TMOK’un ayrı bir yeri var.  Çünkü, bir asırı aşkın zamandır 1908 yılından bu yana ülkede sporun gelişmesi, kalkınması, sporcularımızın uluslararası yarışmalarda başarılı olması için her türlü desteği vermektedir.  Bunun yanı sıra,  kadınların spora yönlendirilmesi,  başta federasyonlar olmak üzere sporun tüm paydaşlarıyla iletişimi geliştirerek Türk sporuna önemli katkılar sağlıyoruz. TMOK ayrıca antrenörler ile sporcuların kariyer ve liderlik eğitimlerinin bilimsel platforma oturtulması, sürekli eğitimle gelişmelerinin sağlanması, sporculara üst düzeyde hizmet veren sporcu sağlığı, spor tıbbı ve doping merkezlerinin geliştirilmesi ve etkin olarak kullanılmasının yanı sıra buralarda görevli teknik kadroların eğitimlerine katkı sağlamaktadır.”

-ŞANIVAR: “TMOK TÜRK SPORUNUN LOKOMOTİFİ”-

Gazeteci Ramazan Şanıvar, TMOK’a üye olmanın önemli kriterleri bulunduğunu, Türkiye genelinde 550 üyenin olduğunu, 1996 yılında ABD’nin Atlanta (Georgia) Kenti’nde gerçekleştirilen olimpiyat oyunlarına gazeteci olarak katıldığını daha sonra TMOK’a üye olarak kabul edildiğini hatırlattı.

Türk sporunun gelişmesinde TMOK’un lokomotif görevi yaptığını ifade eden ve aynı zamanda ‘Kültür ve Olimpik Eğitim Komisyonu” üyesi olan Şanıvar, sporu yaşam biçimi olarak benimsediğini, gençlik yıllarında çeşitli sporlar yaptığını, hakem, antrenörlük ve spor federasyonlarında görevle aldığını belirterek, “TMOK üyesi olmaktan ve rozetini taşımaktan büyük onur duyuyorum. Yaşamımın son anına kadar TMOK’a ve Türk sporuna hizmet edeceğim. En büyük dileğim ;Türkiye’nin 5 kez aday olmasına rağmen siyasi ve çeşitli nedenlere kaybettiği olimpiyat oyunlarının ülkemizde yapılmasını görmektir” diye konuştu.

Törende konuşmalardan sonra, 15 ile 25 yıllık üyelere “Hizmet ve Onur Beratı” ile gümüş ve altın rozet takıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kaplan kötü gidişe ‘’dur’’ dedi

Kaplan kötü gidişe ‘’dur’’ dedi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık