Ana Sayfa Siyaset TMSF’de ballı maaş

TMSF’de ballı maaş

Giriş Tarihi: 1 Ekim 2021 Cuma 12:31
TMSF’de ballı maaş

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, 2019 yılı Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'na ilişkin denetim raporunda emekliye ayrılan fon yöneticilerine, mevzuata aykırı olarak çalışıyormuş gibi 2 yıl süreyle maaş ve tüm özlük haklarının ödendiğinin saptanması üzerine tepki gösterdi.

Fon personeli ile bakmakla yükümlü oldukları kişilerin tedavi ve ilaç giderlerinin karşılanması amacıyla Fon bütçesinden SGK’ya sosyal güvenlik ve sağlık primi işveren payı ödenmesine karşın, tedavi ve ilaç giderleri için Fon bütçesinden mevzuata aykırı bir şekilde ayrıca ödeme yapıldığının da saptandığını belirten Bulut, özel sağlık kurumları ile yapılan protokoller kapsamında tedavi ile ilaç giderlerinin Fon bütçesinden ödenmesi üzerine 2012-2020 dönemi için toplam 14 milyon 621 bin 459 TL tutarında mevzuata aykırı ödeme gerçekleştirildiğini ileri dürdüğü açıklamasında şunları söyledi:

“Sayıştay’ı dinleyen yok. Denetim raporları sadece yazıda kalıyor. Kurumlar uygulamaya tenezzül bile etmiyor. Yüz binlerce emekli açlık sınırının altında hayatlarını idame ettirmeye çalışırken, Fon’un emekli üyeleri iki yerden maaş alıyor. Bu asla kabul edilemez. Vatandaş işsizken, eve ekmek götüremezken, yoksullukla boğuşurken AKP’li bürokratlar çifter çifter maaş alıyor. Tuz kokmuş durumda” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık