Ana Sayfa Siyaset Torun: ''Adana’ya Vurulan Kilidin Anahtarı Olacağız''

Torun: ''Adana’ya Vurulan Kilidin Anahtarı Olacağız''

Ak Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Abdullah Torun, devlet ve özel sektör yatırımlarının önüne set çeken ve kentin elini kolunu bağlayan zihniyete son vermeye kararlı ve hazır olduklarını söyledi.

Giriş Tarihi: 21 Ocak 2014 Salı 12:29
Torun: ''Adana’ya Vurulan Kilidin Anahtarı Olacağız''

Seçim çalışmaları kapsamında toplumun tüm katmanlarına yönelik temas ve ziyaretlerini sürdüren Ak Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Abdullah Torun, Topel Motorlu Taşıtlar Kooperatifi’ni ziyaret ederek, toplu taşıma esnafının sorunlarını ve beklentilerini dinledi.


ULAŞIMI RAHATLATMAK EN ÖNCELİKLİ HEDEFİMİZ

Büyükşehir Belediyesi ölçeğinde, Adana’ya yıllardır “kilit vurulduğunu” ifade eden Torun, “Başta trafik ve ulaşım olmak üzere bir çok alanda yaşanan sorunları ve çözüm yollarını tespit ettik. Ulaşımı önemli ölçüde rahatlatacak çevre yolları, otopark, kent meydanı gibi bir çok projelerimiz hazır. Bunları önümüzdeki günlerde ayrıntılı olarak, görsel bir şekilde halkımıza anlatacağız. Gerçekleştireceğimiz projelerimizle, kentimize vurulan kilidin anahtarı olacağız” şeklinde konuştu.


“30 MART 2014”, ADANA’NIN İKİNCİ KURTULUŞ GÜNÜ OLACAK

Toplu taşıma esnafının şikayet ve yakınmalarını dinleyen Torun, “Adana’nın geleceğini ipotek altına alan, yatırımları engelleyen, yatırımcıları küstürüp kaçırtan, sorunları göz ardı eden, halkın sesine kulak tıkayan, kenti adeta boğan zihniye son vermeye kararlıyız. 30 Mart seçimlerinde halkımız, Adana’ya vurulan kilidi söküp atacak. Adana’nın yıllardır elini kolunu bağlayan köhnemiş zihniyet kilidinin anahtarı, biz olacağız. O anahtarın adı; ‘Ak Belediyecilik’ olacak. 30 Mart 2014 tarihi; kalkınma, yatırım, istihdam, hizmet ve modern şehircilik gereksinimlerinin sağlanması açısından, Adana’nın İkinci Kurtuluş Günü Olacak” dedi.

“BİR DOKUNUYOR, BİN AH İŞİTİYORUZ”

Topel Motorlu Taşıtlar Kooperatifi Başkanı Adil Yiğenler ve Yönetim Kurulu üyelerinin yanı sıra İtimat ve Cemalpaşa Kooperatif Başkanlarının da katıldığı ziyarette, kalabalık bir topluluğa hitap eden Abdullah Torun, “Nüfus yoğunluğu her geçen gün artan Adana’da, kent içi ulaşım ve trafik başta olmak üzere,  alt yapı olsun, üst yapı olsun, yeni bulvarlar ve çevre yolları olsun, şehircilik açısından acil çözüm bekleyen sorunları yıllardır ihmal edilmiş. Büyükşehir Belediyesi kaynaklı, ‘küçük olsun, benim olsun’ zihniyetinin çok şey kaybettirdiği kentimizde, ‘bir dokunuyor, bin ah’ işitiyoruz. Halkımızın destekleri doğrultusunda, bizim idaremizdeki Büyükşehir Belediyesi ile ulaşımda, alt ve üst yapıda, sosyal ve kültürel yaşamın bir çok alanında, en kalıcı hizmetleri yapmaya kararlıyız ” diye konuştu.

PROJELERİMİZLE, KENT ULAŞIMINDAKİ SORUN YUMAĞINI HIZLA ÇÖZECEĞİZ

Konuşması, sık sık alkışlarla kesilen Ak Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Abdullah Torun, toplu taşıma esnafının kentte zor ve önemli bir hizmeti gerçekleştirdiğine dikkat çekerken, kent içi ulaşımın rahat ve modern bir şekilde yapılmasını sağlamanın, Büyükşehir Belediyesi’nin öncelikli ve asli görevlerinden biri olduğuna dikkat çekti. Hal böyle iken, yapımı yıllar süren metro projesinin, toplu taşımacılık ihtiyacını çözmekten çok uzak olduğunu vurgulayan Abdullah Torun, sözlerini “Sizlere taahhüdüm şudur; milletvekilliği dönemimde olduğum gibi, daima ulaşılabilir bir belediye başkanı olarak, kent içi ulaşımda yaşanan sorunları sizlerle ve halkımızla diyalog halinde çözeceğiz. 30 Mart seçimlerinden sonra gerçekleştireceğimiz projeler ile dolmuşçu esnafımız da, değerli Adana halkımız da toplu taşımada çok daha mutlu olacak. Bunun sözünü şimdiden veriyorum“ cümleleriyle tamamladı. Abdullah Torun’un ziyareti, toplu taşıma esnafının destek mesajları ve başarı temennileriyle son buldu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık