Ana Sayfa Siyaset Torun: “Adana’yı, geleceğe birlikte taşıyacağız”

Torun: “Adana’yı, geleceğe birlikte taşıyacağız”

Adana’nın ekonomik kalkınmasına verdiği önemi her fırsatta vurgulayan Ak Parti Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Abdullah Torun, Adana Genç İşadamları Derneği’nin konuğu oldu.

Giriş Tarihi: 19 Ocak 2014 Pazar 14:03
Torun: “Adana’yı, geleceğe birlikte taşıyacağız”

Adana Genç İşadamları Derneği’nce düzenlenen “AGİAD Adayları Dinliyor” konulu toplantıya katılan Ak Parti Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Abdullah Torun, Adana’nın yıllar önce filmlere konu olan zenginliğini yeniden yakalamasının önünde hiç bir engel olmadığını, kentin ihtiyacı olan en önemli şeyin “Adanalılık ruhu ortak paydasında buluşup çatışma ve çekişmelere son vermek, uzlaşı kültürünü hakim kılıp, hak ettiği hizmetlerle Adana’yı ayağa kaldırmak” olduğunu söyledi.

Adana’yı Cazibe Merkezi Haline Getirmeye kararlıyız

Abdullah Torun, “Adana’mızın sahip olduğu potansiyeli en iyi şekilde değerlendirmek ve güçlü bir irade ile kentimizi yatırım ve cazibe merkezi haline getirmeliyiz. Adana’mız artık, sahip olduğu potansiyel ve gücü layıkıyla değerlendirerek, tam manasıyla bir kalkınma hamlesi başlatarak, gazetelerin üçüncü sayfalarında değil, ekonomi sayfalarının manşetlerinde yer almalı. Bunu başarmak için yola çıktık. Adana’yı her açıdan cazibe merkezi olması için, iş dünyasının temsilcileri ile daima kol kola yürümeye kararlıyız” dedi.

Belediyeler “Uzlaşıcı  ve Hizmet Odaklı”  Olmalı

Kentlerin; tarımda, sanayide, ticarette, ekonomide, istihdamda ve şehircilik hizmetlerinde kalkınabilmeleri yolunda, uzlaşı kültürüne ve hizmete odaklı bir zihniyete sahip yerel yönetimlere çok büyük görevler düştüğüne dikkat çeken Abdullah Torun, Adana’nın sahip olduğu potansiyelin layıkıyla değerlendirilmesi, kente yeni ve büyük yatırımların kazandırılması için, tüm girişimcilerin ve iş dünyasının temsilcilerinin,  “çözüm ortağı ve kolaylaştırıcıları” olacağını ifade etti.

Kente Hizmet Edecek Her Projeyi Destekleriz

Genç işadamları ile buluşmasında, dernek üyelerinin yönelttiği soruları da yanıtlayan Ak Parti Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Abdullah Torun’un, başta trafik olmak üzere, çevre yolları, yeni uydu kent alanları,  alt ve üst yapı eksiklikleri gibi sorunları kısa sürede çözerek kente soluk aldıracaklarını ve modern bir şehirde olması gereken çok çeşitli projelerini, hızla gerçekleştireceklerini ifade etti.  Dernek üyelerinin yoğun ilgi gösterdiği toplantı, AGİAD Başkanı Tamer Gülcan’ın, “Bu yerel seçimin Adana için büyük önemi var. Nasıl bir Adana hayal ettiğimizi, sayın Abdullah Torun ile paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz. Seçildiği takdirde, Adana’ya çok güzel ve kalıcı hizmetler yapacağının umudunu taşıyor, kendisine teşekkür ediyoruz” sözleriyle son buldu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz AK Parti Adana'da ilçe kongreleri tamamlandı

AK Parti Adana'da ilçe kongreleri tamamlandı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık