Ana Sayfa Siyaset Torun ve Çelikcan, Yüreğir'de birlikte seçim startı verdi

Torun ve Çelikcan, Yüreğir'de birlikte seçim startı verdi

AK Parti Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Abdulah Torun ve Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan AK Parti Yüreğir İlçe Teşkilatı ile bir araya geldi. Toplantıda bir konuşma yapan AK Parti Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Abdullah Torun Her zaman ulaşabilinen ve dürüst olacaklarını belirtti. Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan ise Yüreğir'e 20 yıldan bu yana yapılan hizmetten daha fazlasını 5 yılda yaptıklarını ve önümüzdeki dönemde Yüreğir'in Adana'da adından en fazla söz edilen ilçe olacağını belirtti.

Giriş Tarihi: 26 Ocak 2014 Pazar 16:58
Torun ve Çelikcan, Yüreğir'de birlikte seçim startı verdi

Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Abdullah Torun 2002-2007 yılları arasında milletvekilliği yaptığı dönemde her zaman Adanalı vatandaşların direk ulaştığı bir milletvekili olduğunu belirterek 'Bu dönemde Adana'da ve Yüreğir de bir çok çalışmalarımız oldu. Hizmetlerin gelmesi noktasında ciddi gayretlerimiz oldu. Şimdi ise Büyükşehir Belediye Başkanlığına Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday gösterildim ve siz değerli teşkilatımızla bir aradayız.

Milletvekilliğim dönemimde bir özelliğim vardı. Arayan bütün vatandaşlarım rahatlıkla bana ulaşabilirlerdi. Kim beni aradıysa onun sorunlarının çözümüne yardımcı oldum.Allah (cc) nasip eder Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanırsam yine herkesin ulaşabileceği bir insan olmaya devam edeceğim. Her zaman dürüst ve şeffaf olacağım. bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın.

Yüreğir Belediye Başkanımız Mahmut Çelikcan yaptığı hizmetleri sıraladı. Çok güzel hizmetler yapmış. Yüreğirli vatandaşlarımız 20 yılda alamadığı hizmetleri bu dönemde almış. Peki AK partili olmayan belediyelerden haberiniz varmı? Adana Büyükşehir Belediyesi işçisinin ve memurunun maaşını ödemek için her ay ASKİ'den para aktarıyorlar. Diğer çevre illerdeki AK Partili belediyeler ile Adana'yı da bir kıyaslayın. Fark apaçık ortadadır. İşte Ak parti belediyeciliği ve işte diğer zihniyetlerin ortaya koyduğu gerçek. El ele, omuz omuza verip Adana'yı AK Parti belediyeciliği tanıştırıp hak ettiğiniz hizmetleri almak için var gücümüzle çalışmalıyız.'  şeklinde konuştu.

YAPTIKLARIMIZ YAPACAKLARIMZIN TEMİNATIDIR

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan yapılacak olan seçimin bir hizmet seçiminden öte Türkiye'nin dünyadaki konumunu perçinlemesi bakımından da çok önemli olduğunu belirtti. Yüreğir olarak yıllardan bu yana üvey evlat muamelesi gördüklerini belirten Başkan Çelikcan ' Uyumlu bir Büyükşehir belediyesi olmadığı zaman Yüreğir'e gelecek yatırımlar engellenmektedir. Yapılacak olan seçimlerde hem Büyükşehir Belediyesi'ni hem Yüreğir Belediyesi'ni alarak ilçemizin hak ettiği yatırımları ancak bu şekilde alabiliriz.

Biz göreve geldiğimizde belediyemizin bütçesi 47 milyondu. Şimdi ise 120 milyon oldu. 2009 da bütçeden 5 milyon yatırıma ayrılmışken şimdi bu rakam 40 milyon yatırımı geçmiş durumda. Hem borç ödedik hem de Yüreğir tarihinde en fazla yatırımı çok şükür rabbim nasip etti bu dönemde gerçekleştirdik. 12 adet kültür evi, 11 adet taziye evi,  kentsel dönüşüm, kültür merkezi, kültür park ve yol çalışmalarıyla vatandaşlarımıza hizmet ettik. Araç parkurumuzu yeniledik ve 62 hizmet aracı aldık.

Geçmiş 5 yılda bizim de eksiklerimiz olmuş olabilir. Bilmeden yanlış da yapmış olabiliriz. Bizim amacımız  vatandaşlarımıza en iyi hizmet sunmaktı. Çok şükür bunda da başarılı olduk. Eğer işlerimizin başında durmasak bu hizmetleri gerçekleştiremezdik. Planlamamızı yaptık ve önümüzdeki dönemde Yüreğir'i bir çok ilklerle tanıştıracağız. Bunun için el ele, gönül gönüle verip Büyükşehir Belediyesini alarak ilçemizin hak ettiği hizmetlerin daha iyi gelmesini sağlamalıyız. Adana'mızı Türkiye'de ve dünyada yaşanılabilir bir kent haline getirecek kadroları hep birlikte seçeceğiz. Şimdiden zaferimiz kutlu olsun.' şeklinde konuştu.

AK Parti Yüreğir İlçe Başkanı Bahadır Balcılar yaptığı açıklamada Adana'da AK Parti Belediyecilik hizmetleriyle tanıştırma zamanı geldiğini belirterek 'Yapılacak olan seçimlerde eksikliğini hissettiğimiz hizmetleri almak için AK Partili kadroların göreve gelmesi gerekmektedir. Yüreğir Belediye Başkanımız Mahmut Çelikcan ilçemizde başarılı çalışmalar yapıp ilçemize güzel eserler kazandırmışlardır. Büyükşehir Belediyesi'ni de alarak Adana'nın hak ettiği hizmetlerin yapılmasını sağlayalım. Bunun için gönül birliği yaparak çalışmalarımızı sürdürelim.' dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz 321 milyon kredi kime verildi?

321 milyon kredi kime verildi?

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık