Ana Sayfa Gündem Turizm İşbirliği Derneği kuruldu

Turizm İşbirliği Derneği kuruldu

Merkezi İstanbul olan Turizm İşbirliği Derneği (TUR-İD) kuruldu. Başkanlığını Cengiz Terzi’nin yaptığı derneğin kurucuları arasında Adanalı turizmcilerde bulunuyor.

Giriş Tarihi: 12 Kasım 2020 Perşembe 09:39
Turizm İşbirliği Derneği kuruldu

Merkezi İstanbul olan Turizm İşbirliği Derneği (TUR-İD) kuruldu. Başkanlığını Cengiz Terzi’nin yaptığı derneğin kurucuları arasında Adanalı turizmcilerde bulunuyor.

Cengiz Terzi’nin başkanlığındaki yönetim kurulunda Adana’da Kurulu Mfm Trio turizm ortağı Mine Özal ile Neva Tur Sahibi Belgin Özçelik de yer alıyor. Kurucular arasında Akay Öndeyer, Aydın Sahiner, Ayşe Şener, Sami Yürekli ve Haydar Çetin bulunuyor.

MİNE ÖZAL, “’TUR-İD CAN SUYU OLACAK”

Turizmde birlikteliğe en ihtiyaç duyulan şu günlerde kurdukları derneklerinin sektöre can suyu olacağını belirten Özal, şunları kaydetti:

“Küresel olarak zor günler geçirdiğimiz bu dönem pek çok meslek grubunda olduğu gibi biz turizmcileri de vurdu. Bu durum birbirimizle dayanışma içinde olmak zorunluluğunu doğurdu. Grup üyelerinin de talebi ile ve kazançların tüm turizm camiasına faydalı olmasının daha yerinde olacağı düşüncesi ile Turizm İşbirliği Derneği (TUR-İD) hayata geçirildi. Türkiye’de turizmi tek çatı altında toplayan bir STK’nın olmayışından kaynaklı bazı sorunların sürekli çözümsüz kalması, bu derneği kurmamızda en büyük etkendi.”

CENGİZ TERZİ, “YOLUMUZA AYNI HIZLA DEVAM ETMELİYİZ”

TUR-İD Başkanı Engin Terzi de derneğin en özellikli farkındalığı; turizmin tüm kollarından üyeleri olması ve bu üyelerin de aktif bir şekilde birbirlerine fayda sağlaması olduğunu söyledi. Terzi, şöyle konuştu:

“Turizm, bir turizm cenneti olan ülkemiz için vazgeçilemez bir kazanç kapısıdır. Turizm tüm dünyayı sarsan salgın nedeniyle pek çok ülkede olduğu gibi Türkiye’de de desteklenmesi gereken ilk sektörler arasındadır. Salgın nedeniyle durağan bir dönem geçiriyoruz. Ancak sonrasında yolumuza yine aynı hızla devam etmemiz kaçınılmazdır. İşte bu dönemde birbirimizle dayanışma içinde olmak bize güç veriyor. Biz bu dönemde rekabetçi ruhumuza bir de beraberlik ruhunu aşıladık. Hep birlikte dayanışarak yolumuza devam etmeye başladık.”

Başkan Terzi, derneğin hedefleri arasında Genç Turizmciler için de ayrı bir platform kurulması ve genç turizmcileri hem sektörün duayenleri ve hem de akademisyenler ile buluşturarak daha nitelikli turizmcilerin yetişmesi için katkıda bulunmanın yer aldığını bildirdi. Terzi, tüm turizmcileri derneklerine üye olmaya davet etti.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Adana'da bir kişi babası ve ağabeyini öldürdü

Adana'da bir kişi babası ve ağabeyini öldürdü

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık