Ana Sayfa Yaşam Turizmcilerin gözü aşıda

Turizmcilerin gözü aşıda

Tüm dünyada güvenli seyahat arayışı ve aşı pasaportlarının konuşulduğu şu günlerde Türkiye'de de turizm ve havayolu çalışanları aşılanmaya başladı.

Giriş Tarihi: 20 Nisan 2021 Salı 09:51
Turizmcilerin gözü aşıda

Bu durumun ülke turizmi açısından büyük fırsatlar doğurabileceğine dikkati çeken Enuygun CEO’su Çağlar Erol, “2019 yılında ülkemizdeki cari açığın neredeyse tamamını turizm geliriyle karşılamıştık. Bu yıl aşılama çalışmalarını hızlandırırsak, geçtiğimiz yıl kayıpla kapadığımız sezonu, bu yıl çok daha yukarıları çekebiliriz” dedi.

 Erol, şunları söyledi:

“Tüm araştırmalar aşının turizmin eski günlerine kavuşması için önemli bir araç olduğunu gösteriyor. İnsanlar koronavirüse karşı önlemlerinin alındığı, personelinin aşı olduğu otellere gitmek istiyor. Turizm Bakanlığı geçen yıl Güvenli Turizm Sertifikası uygulaması başlamıştı. Bu belge 166 kritere bakılarak veriliyor.  Bu yıl otellerdeki bu güvenlik önlemlerine, havayolları ve turizm çalışanlarının aşılanması da eklendi. Umarım bu yaz turizmde daha kazançlı günler geçiririz. 2019 yılında turizm gelirlerimiz 34 milyar doları geçmiş, 2020 yılında ise 12 milyar dolara düşmüştü. Bu yıl aşılama uygulamasında hızlı davranır ve salgınının kontrolünde de başarılı olursak, turizm gelirlerimizi arttırabilir; İtalya, İspanya, Yunanistan gibi rakip ülkeleri geride

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Ramazan Bayramınız kutlu olsun

Ramazan Bayramınız kutlu olsun

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık