Ana Sayfa Ekonomi TURİZMİN KALBİ ADANA’DA ATACAK

TURİZMİN KALBİ ADANA’DA ATACAK

Türkiye’nin üçüncü büyük uluslararası turizm fuarı Çukurova bölgesinin en büyük kültür şehri olan Adana’da yapılacak.

Giriş Tarihi: 3 Mart 2016 Perşembe 11:46
TURİZMİN KALBİ ADANA’DA ATACAK

Fuar projesi için Adana Bölgesel Turist Rehberler Odası  (ADRO)  Başkanı İsa Akdağ, başkanlığında görüşmeler yapan heyet tüm kurumlardan “Adana’ya böyle bir turizm fuarı lazım. Yanınızdayız” şeklinde söz aldılar.

FUAR PROJESİ İÇİN ZİYARETLER YAPILDI

Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde 2017 Nisan ayında yapılması planlanan fuar için ADRO Başkanı İsa Akdağ, Globalist DMC Başkanı Süleyman Gök, Barış Gazetesi ve Turizm News internet gazetesi sahibi Durmuş Ali Başkan, Türkiye Turizm.com editör Özkan Altıntaş fuarın yapılması hakkında yetkilerle görüştüler.

ADANA YÖNETİMİ DESTEK VERDİ

Adana Valisi Mustafa Büyük, Turizmden Sorumlu Vali Yardımcısı İsmail Hakkı Ertaş, Kültür ve Turizm İl Müdürü Sabri Tari, Adana Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Mete Şahin ile yapılan görüşmelerde tüm kurumlar fuar organizasyonu için destek vereceklerini bildirdiler.


VALİ MUSTAFA BÜYÜK:  ‘’TURİZMİN OLDUĞU HER YERDE VAR OLMAK İSTİYORUZ’’

Adana Valisi Mustafa Büyük, Adana başta olmak üzere Çukurova yöresinin büyük bir turizm potansiyeli olduğunu belirterek,  “Fuar Çukurova’nın yanı sıra Türkiye’nin doğu bölgelerindeki büyük bir eksikliği giderecek.  Turizmin tüm paydaşları Adana’da bir araya gelecek.  Valilik olarak biz turizmin olduğu her yerde var olmak istiyoruz. Bu fuarı sonuna kadar destekleyip sizlerin yanınızda olacağız” dedi.


ADRO Başkanı İsa Akdağ da,  “Her yıl geleneksel hale getirdiğimiz Çukurova Turizm Ödülleri ile bölgeye değer kazandırdık.  Türkiye turizmine hizmet eden başarılı turizmcilere ödüller veriyoruz.  TÜRSAB Adana BYK ile birlikte bir süredir kentimizde turizm fuarı düzenlenmesinin iyi olacağını dile getiriyorduk. Önümüzdeki yıl hayata geçirmeyi planladığımız turizm fuarı ile Adana’ya ayrı bir değer katacağız. 2017 Nisan ayında turizmin kalbi Adana’da atacak. Tüm rehber arkadaşlarımızla heyecan duyuyoruz” şeklinde konuştu.


SÜLEYMAN GÖK: ADANA’YA MINNET BORCUMU ÖDÜYORUM


Fuarın düzenleyicisi Globalist DMC Başkanı Süleyman Gök ise, ITM Çukurova’nın Adana’ya büyük bir diğer katacağını belirterek “Yıllardan beri doğduğum topraklar olan Adana’ya bir hizmet yapmak istiyordum. Fuar projesiyle fırsat doğduğu için çok mutluyum. Turizm fuarı Adana’nın turizmdeki geleceğini değiştirecek, dünyaya açacak ve heyecan getirecektir. Adana’ya minnet borcumu ödüyorum” dedi.

250 KATILIMCI VE 50 BİNE YAKIN ZİYARETÇİ


“Inter Tourism Market-ITM Çukurova” ekibi tarafından yapılacak olan “Travel Show”, yurtiçi ve yurtdışından turizm sektörünün tüm paydaşlarını Adana’ya toplayacak. Kapalı alanı 13 bin 500 metrekare olan Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nin açık alanıyla birlikte 60 bin metrekare alana yayılması planlanan fuara yaklaşık 250 katılımcı ve 50 bine yakın ziyaretçi hedefleniyor.

 

 YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Çukurova Belediyesi ile Fransız Tele Performance işbirliği…

Çukurova Belediyesi ile Fransız Tele Performance işbirliği…

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık