Ana Sayfa Gündem Türkiye’de adalet aramak kolay değil

Türkiye’de adalet aramak kolay değil

Adana Barosu Başkanı Semih Gökayaz, stajyer avukatlar için düzenlenen cübbe giydirme ve ruhsatname verme töreninde, ‘’Alnınız açık, başınız dik bir şekilde bağımsız şekilde savunmayı temsil edeceğinize inancım tamdır. Türkiye’de adalet aramak kolay değil. Sabırla, inatla adalet olgusunu yerine getireceğinizden zerre kuşkum yok’’ dedi.

Giriş Tarihi: 14 Ekim 2021 Perşembe 13:42
Türkiye’de adalet aramak kolay değil

Adana Barosu Başkanı Semih Gökayaz, stajyer avukatlar için düzenlenen cübbe giydirme ve ruhsatname verme töreninde, ‘’Alnınız açık, başınız dik bir şekilde bağımsız şekilde savunmayı temsil edeceğinize inancım tamdır. Türkiye’de adalet aramak kolay değil. Sabırla, inatla adalet olgusunu yerine getireceğinizden zerre kuşkum yok’’ dedi.

Adana Barosunda staj dönemini başarıyla tamamlayan stajyer avukatlar düzenlenen törenle cübbelerini giyerek ruhsatnamelerini aldı. Tören yeni adliye binası konferans salonunda gerçekleşti. Açılışı ruhsat töreniyle yapılan salonda konuşan ASemih Gökayaz, genç meslektaşlarını, ailelerini ve büro avukatlarını kutlayarak, “Genç meslektaşlarım, bugünden itibaren avukatlık gibi onurlu bir mesleğin temsilcileri olacaklar. Hak ve adalet arayışında baromuzla ve bizlerle birlikte adalete ulaşmak için mücadele edecekler. Sizlerin bundan sonra hayatınız çok değişecek ama avukatlık kimliğiniz hiç değişmeyecek. Alnınız açık, başınız dik bir şekilde bağımsız şekilde savunmayı temsil edeceğinize inancım tamdır. Türkiye’de adalet aramak kolay değil. Sabırla, inatla adalet olgusunu yerine getireceğinizden zerre kuşkum yok. Ailelerin de gözleri arkada kalmasın. Mesleki dayanışma ile onların yanındayı.” dedi.

ADALETİN BAĞIMSIZ OLMADIĞI BİR ÜLKEYE HİÇ KİMSE GÜVEN DUYMAZ

Av. Gökayaz şöyle devam etti: “İki hafta önce TBMM’nin yeni yasama yılı başladı. Sayın Cumhurbaşkanı mevcut hükümet sisteminin daha da güçlendirilmesinden bahsetti. Biz hukukçuların ittifak ettiği konulardan biri, güçlendirmiş parlamenter sistemin, yargı bağımsızlığının ana şartı olduğudur. Adaletin bağımsız olmadığı bir ülkeye hiç kimse güven duymaz. Dünyanın en güzel coğrafyasında yaşama şansını bulmuş insanlar olarak mutlu olmayı da hak ediyoruz. Umarım, önümüzdeki süreçte güçlendirilmiş parlamenter sisteminin, yargı bağımsızlığının hayata geçtiği, yetkin hakim- savcı ve yetkin bilgi ve tecrübe ile donatılmış avukatlar tarafından adaletin arandığı bir ülke konumuna geliriz.”

AVUKATIN GÜCÜ BİLGİSİNDEN GELİR

Konuşmasında, Baro olarak yürütülen çalışmalar hakkında da bilgi veren Başkanımız Av. Semih Gökayaz şunları söyledi:

“Temmuz ayıda göreve başladık. 3 aylık süre zarfından birçok projeyi hayata geçirdik. Geçen hafta staj eğitim programını başlattık. 15 Ekim 2021 Cuma günü iş hukuku paneli yapacağız. Programı Youtube kanalımızdan takip edebilir, interaktif olarak katılarak soru yöneltebilirsiniz. 22-23-24 Ekim tarihlerinde 24 saatlik “Aile ve Miras Hukuku Uzmanlık Eğitim Programı”nı düzenleyeceğiz. Avukatın gücü bilgisinden gelir; avukat bilgili olacak ki güçlü olacak. Mayıs sonuna kadar her hafta bir eğitim programı yapacağız.”

CÜBBELERİNİ GİYDİLER

Konuşmanın ardından, avukatlık yeminlerini eden genç avukatlar, Özge Talay, Işılay Karaaslan, Fatih Midhat Gül, Gizem Atcı, Nazmiye Büşra Güngör, Nazife Semra Şahinkuş, Alişan İnci, Dila Çakay, Ece Dağtekin, Müslüm Gökberk Demiröz, Kübra Erkek, Süleyman Rüçhan Uludağ, Murat Gümüş, Nisa Gümüş, Handenur Yetik, Zeynep Selen Baldıran, Zafer Aydaş, Cihan Kırpık, Göksu Öz ve Mustafa Ersin Vural’a ruhsatları takdim edildi.

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz “Beni içeri atacaklarsa atsınlar …

“Beni içeri atacaklarsa atsınlar …"

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık