Ana Sayfa Gündem “Türkiye’nin darbeye değil daha çok demokrasiye ihtiyacı var”

“Türkiye’nin darbeye değil daha çok demokrasiye ihtiyacı var”

CHP Adana İl Başkanı Ayhan Barut, farklı dönemlerde gerçekleştirilen darbeler nedeniyle Türkiye’nin her alanda zarar gördüğünü, demokrasinin de ağır hasar aldığını belirterek, halka Cumhuriyete ve demokrasiye sahip çıkıp, sağduyulu olma çağrısı yaptı.

Giriş Tarihi: 16 Temmuz 2016 Cumartesi 12:17
“Türkiye’nin darbeye değil daha çok demokrasiye ihtiyacı var”

CHP Adana İl Başkanı Ayhan Barut, yaptığı yazılı açıklamada, Türk Silahlı Kuvvetlerindeki bir grubun dün gece saatlerinde gerçekleştirdiği darbe girişiminin Cumhuriyet rejimine ve demokrasiye yapılan bir saldırı olduğunu söyledi.

Cumhuriyet tarihinin farklı dönemlerinde gerçekleştirilen askeri darbelerin Türkiye’ye hep zarar verdiğini dile getiren Barut, “Ülkemiz darbelerden çok çekmiştir.  Geçmişte yaşanan sıkıntıların ve acıların bir daha yaşanmasını istemiyoruz.  Türkiye’nin darbeye değil daha çok demokrasiye ihtiyacı vardır. Hangi gerekçeyle yapılırsa yapılsın gerçekleştirilen darbe girişimini kabul etmemiz mümkün değildir. Cumhuriyet Halk Partisi olarak dün olduğu gibi bugün de darbelerin karşısındayız. Her zaman olduğu gibi bugün de halkımızın iradesine bağlı ve saygılıyız. Cumhuriyete ve demokrasimize sahip çıkmaya devam edeceğiz” dedi.

Hiçbir şeyin insan canından daha önemli olamayacağının altını çizen Barut, darbe girişimi nedeniyle yaşanan can kayıplarından duyduğu üzüntüyü aktardı.  Yaşamını yitirenlerin ailelerine başsağlığı dileyen Barut, “Temennimiz en kısa zamanda huzur ortamının tesis edilmesidir. Halkımızı duyarlı ve sağduyulu olmaya davet ediyoruz” diye konuştu.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Hasan Saltık Altın Koza’da anıldı…

 

Hasan Saltık Altın Koza’da anıldı…  

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık