Ana Sayfa Siyaset Türkmen: “Çukurova, engelsiz kent olacak”

Türkmen: “Çukurova, engelsiz kent olacak”

CHP Çukurova Belediye Başkan Aday Adayı Av. Türkmen, Çukurova’da tüm engellerin kaldırılacağını söyledi

Giriş Tarihi: 26 Aralık 2013 Perşembe 11:27
Türkmen: “Çukurova, engelsiz kent olacak”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çukurova Belediye Başkan Aday Adayı Av. Elif Doğan Türkmen, Çukurova’da nisan ayının kültür ve sanat ayı olacağını söyledi. Yaşlı, engelli ve gaziler için Çukurova Belediyesi olarak evde sağlık hizmeti vereceklerini ifade eden Av. Türkmen, ilçenin engelsiz bir hale geleceğini, herkesin eşit ve özgür bir kentte gururla yaşayacağını bildirdi.

NİSAN’DA KÜLTÜR SANAT FESTİVALİ

Açıkladığı projelerle ses getiren CHP Çukurova Belediye Başkan Aday Adayı Av. Elif Doğan Türkmen, Çukurova’da nisan ayında başlayacak olan Kültür ve Sanat Festivali’nin tüm kente yayılacağını ifade etti. Festivalin konserlerle başlayacağını dile getiren Av. Türkmen, “Çeşitli aktivitelerle devam edecek olan festival ateşinin coşkusu tüm Adana’da hissedilecek. Çukurovalılar farklı tiyatro ve müzik topluluklarıyla kültür ve sanata doyacaklar” dedi.

EVDE SAĞLIK HİZMETİ

Çukurova ilçesi sınırları içerisinde yaşayan yaşlı, engelli ve gaziler ile birlikte hastaneye

gidemeyecek durumda olan yurttaşlara evde sağlık hizmeti vereceklerini aktaran Av. Türkmen, “Hali hazırda. Sağlık Bakanlığı tarafından uygulanan çalışmayı Çukurova Belediyesi  tarafından hasta nakil araçları ile destekleyeceğiz” diye konuştu

ENGELSİZ KENT

Çukurova’da engellerin tamamen kaldırılacağının altını çizen Av. Türkmen, “Herkes eşit ve özgür olduğu bir kentte gururla yaşayacak. Engelli yurttaşlarımızın ve ailelerin rahatlıkla sosyalleşebileceği, ulaşılabilir alanlar oluşturacağız. Kentteki tüm kaldırımlar, toplu taşıma araçlarının indirme ve bindirme yerlerini tamamen Engelsiz Kent Projesi’ne uygun olarak düzenleyeceğiz. Engellilerin kentsel çevredeki gereksinimleri ve ulaşılabilirlik düzenlemeleri için her türlü hukuksal ve altyapıya dayalı düzenlemeleri yapacağız” şeklinde konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Soner Çetin’den ‘Hayırlı olsun’ ziyareti

Soner Çetin’den ‘Hayırlı olsun’ ziyareti

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık