Ana Sayfa Gündem Vali Büyük’ten "8 Mart Dünya Kadınlar Günü" Mesajı

Vali Büyük’ten "8 Mart Dünya Kadınlar Günü" Mesajı

Adana Valisi Mustafa Büyük, "8 Mart Dünya Kadınlar Günü" Mesajı yayımladı.

Giriş Tarihi: 7 Mart 2016 Pazartesi 17:43
Vali Büyük’ten

Vali Büyük'ün, mesajı şöyle:

''Birer birey olarak, toplumun ve ailenin temeli olan kadınların şiddete maruz kalmadığı, ezilmediği, ayrımcılığa tabi tutulmadığı, horlanmadığı ve istismar edilmediği bir dünya oluşturmaya katkı sağlamak, başta yöneticiler olmak üzere tüm insanların en önemli sorumluluklarından biridir. Özellikle son yıllarda bu konudaki farkındalığın artıyor olması, ülkemiz ve kadınlarımız açısından hayli olumlu ve sevindiricidir.

 

Kadınlarımızın sosyal statülerinin iyileştirilmesi, siyasal ve ekonomik yaşamda daha iyi temsil edilmesi, bireysel hak ve özgürlükleri konusunda bilinçlendirilmesi, bireysel ve toplumsal mücadelede daha cesur davranabilmeleri için gerekli desteğin verilmesi, başta kamu otoritesi olmak üzere toplumun tüm kesimlerinin öncelikli ve hayati derecede önemli görevidir.

 

Dünyada ve ülkemizde, temel eğitim hizmetlerine erişim, kadına yönelik şiddet, cinsel saldırı, toplumsal yaşama katılım, zoraki evlilik, okuma-yazma oranı gibi birçok gösterge, kadınların ayrımcılık ve eşitsizlik gördüğünü ortaya koymaktadır. Kadınlarımıza yönelik ayrımcı, dışlayıcı ve şiddet içeren uygulamalar sona erdirilebildiğinde, tüm kız çocuklarımız eğitimin her seviyesinden yararlanabildiğinde, geleceğe daha da güvenle bakabileceğimiz muhakkaktır.

 

Bu duygu ve düşüncelerle; tüm dünya kadınlarının ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü yürekten kutluyor, bizleri büyük bir üzüntüye boğan, canımızı yakan kadına yönelik şiddet olaylarını bir kez daha esef ve nefretle kınıyor, kadınlara yılın tüm günlerinde hak ettikleri değerin verilmesi temennisiyle, saygıdeğer kadınlarımıza, sağlık, mutluluk ve huzur dolu bir yaşam diliyorum.”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Avukatların otopark sorunu çözülüyor

Avukatların otopark sorunu çözülüyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık