Ana Sayfa Eğitim Vali Coş, "Eğitimde tarihi atılımlar gerçekleştiriliyor"‏

Vali Coş, "Eğitimde tarihi atılımlar gerçekleştiriliyor"‏

Vali Hüseyin Avni Coş, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, tarafından başlatılan ‘Eğitimde Fatih Projesi’nin İlimizde de bütün hızıyla devam ettiğini söyledi.

Giriş Tarihi: 15 Şubat 2014 Cumartesi 13:28
Vali Coş,

Fatih Projesi kapsamında eğitimde yeni bir çağ atlandığını belirten Vali Coş, “Ülkemizin muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkma hedefinde, eğitimde tarihi atılımlar gerçekleştirilmektedir. Eğitim ve öğretim metodunun yapısı köklü bir şekilde değişerek, okullarımız daha modern bir hale geliyor” dedi.

Vali Coş, Adana’da 3 pilot okulda uygulanmaya başlanan ‘Fatih Projesi’nin genişleyerek devam ettiğini vurgulayarak,  “Proje kapsamında 2012 yılı Eylül ayı itibariyle 107 ortaöğretim okulunda, Donanım Altyapısı (Etkileşimli Tahta, Doküman Kamera, Çok Fonksiyonlu Yazıcı) kurulumları tamamlanmış olup, okullarımıza 1272 tablet PC dağıtımı yapılmıştır. Bunun dışında 107 ortaöğretim okulunda 2605 adet Etkileşimli Tahta, 108 Doküman Kamera ve Çok Fonksiyonlu Yazıcı kurulumu yapılmıştır. 107 okulumuzun 104 tanesinde Ağ Altyapısı kurulumları 2014 yılı Ocak ayı itibariyle tamamlanmıştır. Ayrıca 3 okulumuzun (Anada Erkek Lisesi, Adana Fen Lisesi ve Ceyhan Anadolu Lisesi) tarihi bina olma özelliğinden dolayı altyapı çalışmaları, Tabiat ve Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Müdürlüğü ile yapılan görüşmeler neticesinde daha ileri bir tarihte yeniden değerlendirilecektir” dedi.

Vali Coş, Adana’ya sağlanan katkılarından dolayı başta Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Milli Eğitim Bakanımız Nabi Avcı, Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Ömer Çelik ile Adana Milletvekillerine teşekkür ederek, öğretmen ve öğrencilere tabletlerin hayırlı uğurlu olmasını dileyip, konuşmasını şöyle sürdürdü;

İlimizde Fatih Projesi kapsamında Donanım ve Ağ Altyapıları tamamlanan 42 okulumuzda öğretmenlerimiz ile 9. Sınıf öğrencilerimize 17 Şubat 2014 Pazartesi günü 2394 tablet PC dağıtımı yapılacaktır. Kalan 65 okulumuzun 9. Sınıf öğrencilerine ve tüm öğretmenlerine tablet PC dağıtımları periyodik olarak devam edecektir.

Fatih Projesi kapsamında 2. Faz Donanım ve Ağ Altyapısı kurulum işi ihalesi yapılmış olup, İlimizde 309 okulumuzda kurulumlar yapılacaktır. Öncelikli olarak 54 Meslek Lisesi ve ardından 255 Ortaokulumuza Donanım ve Ağ Altyapısı kurulumları önümüzdeki günlerde başlayacaktır.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık