Ana Sayfa Gündem Vatandaşlarımız devletine ve iradesine sahip çıktı

Vatandaşlarımız devletine ve iradesine sahip çıktı

Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, Cumhurbaşkanlığımızın himayelerinde, Valiliğimizin öncülüğünde ve Sivil Toplum Kuruluşlarımızın destekleri ile Merkez Park’ta gerçekleştirilen 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü'ne katıldı.

Giriş Tarihi: 16 Temmuz 2019 Salı 15:54
Vatandaşlarımız devletine ve iradesine sahip çıktı

Anma gününe katılan vatandaşların rahat etmesi için büyük çaba harcayan Başkan Kocaispir hiç bir fedakarlıktan kaçmadı. Tören alanında vatandaşlarla tek tek ilgilenen Başkan Kocaispir sohbet edip katılanlara ayrı ayrı teşekkür etti. Yüreğir Belediyesi Kültürevlerinde tasarlanan 'Osmanlı Padişah Kıyafetleri' sunumu ise büyük ilgi gördü.

 

FETÖ'cü hainler ve işbirlikçilerinin yapmak istediği darbe girişiminin 3'üncü yıldönümünde tören alanına katılan vatandaşların rahat etmesi için bütün imkanlarını seferber ederek onlara sandeviç, sıkma, börek çay, soğuk su ve karpuz ikram eden Başkan Kocaispir, ''15 Temmuz'u unutmayacak, diriliş ruhunu hep diri tutacağız. Türk Milleti tarihte öldü denilen yerde dirilen, bitti zannedildiği anda tarihi yeniden yazmaya başlayan şerefli bir millettir. Kurtuluş mücadelesinde olduğu gibi 15 Temmuz hain darbe girişimine karşı da vatanını, milletini ve bayrağını korumak için göğsünü siper eden bu necip millete ne yapsak azdır.'' şeklinde konuştu.

 

Türk Milletinin Çanakkale ve Kurtuluş savaşı ruhu ile hareket ederek 15 Temmuz hain darbe girişimine karşı da tek yumruk olarak mücadele ettiğini belirten Başkan Kocaispir ''Aziz milletimiz 15 Temmuz'da vatansever güvenlik güçlerimizle vatanına, milletine, bayrağına, devletine ve iradesine sahip çıktı, Başkomutanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın emriyle meydanları hainlere bırakmadı. O gece tüm dünyaya örnek olacak bir birliktelik sağladık. Bu kutlu mücadelede şehit olan güvenlik güçlerimize ve vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, Gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.'' dedi.

 

OSMANLI PADİŞAH KIYAFETLERİ

Yüreğir Belediyesi Kültürevlerinde tasarlanan 'Osmanlı Padişah Kıyafetleri' 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü'ne özel olarak vatandaşların beğenilerine sunuldu. Yüreğir Belediyesi öğretmen ve öğrencilerin sunduğu gösteri vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü.

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Gümüşdamla kabri başında anıldı

Gümüşdamla kabri başında anıldı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık