Vali Demirtaş, esnaf ziyaretinde

Vali Mahmut Demirtaş, Kızılay Caddesi, Büyüksaat ve Ali Münif Yeğenağa caddelerinde faaliyet gösteren esnafla bir araya gelerek, dile getirdikleri sorunları ve taleplerini dinledi.

Vali Demirtaş, esnaf ziyaretinde

Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ramazan Akyürek, İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç, Adana Ticaret Odası Başkanı Atilla Menevşe ve Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Nihat Sözütek’in de hazır bulunduğu ziyaretler sırasında işyeri sahiplerini ziyaret eden Vali Demirtaş, esnafın kendisine ilettiği şikayet, talep ve beklentileri dinledi.

Oda Başkanları ve İşyeri Sahipleri “Trafik” Sorununun Çözümünü İstedi

Vali Demirtaş’ın ziyaretleri sırasında Oda Başkanları ve esnaf, özellikle restorasyon çalışmalarının tamamlanmasının ardından trafiğe açılan ara caddeye girişleri yasak olan toplu taşıma araçlarının ara sokaklardan geçiş yapmak zorunda kaldıkları için bölgede tam bir trafik keşmekeşi yaşandığını belirti ve bu durumun düzeltilmesini istedi.

Vali Demirtaş, “Sorunun Takipçisi Olacağım”

Toplu taşıma araçlarına yasak olan caddede insan yoğunluğunun olmamasından dolayı bir çok esnafın kepenk kapatmak zorunda kaldığını belirten Oda Başkanlarının ilettikleri hususları dinleyen ve durumu yerinde inceleyen Vali Mahmut Demirtaş, hem vatandaşın, hem dolmuşçu esnafının hem de işyeri sahiplerinin mağduriyetinin giderilmesi için konunun inceleneceğini söyledi.

Esnaf ve Oda Başkanlarından Teşekkür

Ziyaret, esnaf ve oda başkanlarının ilgili kurum ve kuruluşlar ile diyalog içinde olarak, sorunun takipçisi olacaklarını ve çözümlenmesi için çaba sarf edeceklerini söyleyen Vali Damirtaş’a, duyarlılığından dolayı teşekkür etmeleriyle son buldu.

 30 Ağustos 2016 Salı 14:53

http://www.adananinsesi.com//haber/vali-demirtas-esnaf-ziyaretinde-12898.html