Yörüklerden Başkan Hüseyin Sözlü’ye tam destek

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’yü ziyaret eden Adana Yörük Türkmen Derneği Başkanı, yönetimi ve mahalle temsilcileri Başkan Sözlü’ye kayıtsız destek sözü verdiler.

Yörüklerden Başkan Hüseyin Sözlü’ye tam destek

MHP Adana İl Başkanı Mustafa İzgioğlu’nun da hazır bulunduğu ve Hüseyin Sözlü’nün Seçim Ofisi’nde gerçekleşen ziyarette Adana Yörük Türken Derneği ve Gençlik Spor Kulübü Başkanı Adem Yörük, Adana Yörük Türkmenler Derneği’nin 2007 yılından bu yana faaliyetlerini sürdürdüğünü ve bölgenin her mahallesinde bir temsilcisinin olduğu bir dernek ve spor kulübü olduğunu söyledi.

Yörük, Türk atasözünü hatırlatarak, “Bir mıh bir nalı, bir nal bir atı, bir at bir komutanı, bir komutan bir orduyu, bir ordu bir ülkeyi kurtarır; biz de Adana’yı düştüğü bu durumdan kurtaracak kişinin Hüseyin Sözlü olduğuna inandığımız için buradayız. Zaten Hüseyin Sözlü içimizden biri; Adana’nın birçok ilçelerinde ya bir akrabası veya bir hısımı var. Buna Sarıçam’dan Tufanbeyli’ye, Pozantı’dan Yumurtalığa, İmamoğlu’ndan Aladağ’a bilmeyen yok. Biz de Yörük Türkmen Derneği olarak içimizden biri olan Hüseyin Sözlü’ye kayıtsız şartsız destekleme sözünü daha önce kendisinin bizim derneğimizi ziyaretinde söylemiştik. Bunu bu gün yine hem teyit etmek hem de geçen gece 19 Mayıs’ta meydana gelen olaydan dolayı kendisine geçmiş olsun dileklerimizi iletmek ve her zaman yanında olacağımızı bildirmek için buradayız.” şeklinde konuştu.

TÜRKİYE ÇIKMAZ YOLA SOKULDU

Başkan Sözlü ise ziyaretten ve kendisine gösterilen ilgiden dolayı teşekkür ederek, “Aklın dışlandığı, kişisel menfaat ve ikbal kaygılarıyla duygusallığın egemen olduğu bir anlayışla şekillenen iç ve dış siyasette Türkiye çıkmaz yola sokulmuştur. Başkalarının menfaatleri için Türkiye’yi komşularıyla düşman haline getiren zihniyet, ne acıdır ki vatanımızın güvenliğini tehdit eden Kuzey Irak gibi şer yuvalarını ve terörün hamisi Barzani gibi çete liderlerini görmezden gelmekte, çok vatanlı, çok bayraklı, çok dilli bir yapıyı inşaya çalışan ve bunun için uğraş verenlerle işbirliğini tercih etmektedir.” dedi.

AYNI ÇATI ALTINDA BULUŞALIM

Başkan Sözlü şunları kaydetti:  “Türkiye yol ayrımındadır. Ya kendi geleceğini sağlama alacak, ülkemizin birliğinden yana olan, tek vatan, tek millet, tek bayrak, tek dil diyen herkes tek bir çatı altında buluşacak ya da yıkım ekibine yardımcı olacak. Yıkmak kolay, yapmak zor. Biz bin yıllık kardeşliğimizi yaşatmak için, Allah katında makbul olanı tercih ediyoruz. Her gittiğimiz yerde, her toplantımızda şunu söyledik; bir koltuk, bir makam sevdamız olmadı. Ülkemizin içinde bulunduğu zor durum, bizim için Adana Büyükşehir belediye başkanlığı makamından daha önemli. Ülkemiz, vatan toprakları ayaklarımızın altından kayıp giderken, biz sadece koltuğumuzu düşünüyorsak Allah bize bunu nasip etmesin. Gizli gündemi olan birisi değilim. Hiçbir zaman da olmadım. Adana’nın durumu ortadadır. Bunu başarabileceğimize inandığım için buradayım”

İZGİOĞLU: BİTARAF OLAN BERTARAF OLUR

MHP Adana İl Başkanı Mustafa İzgioğlu da, bu tür desteklerin, buluşmaların önemine vurgu yaparak teşekkür etti. İzgioğlu “Sayın Sözlü’nün de dediği gibi Türkiye yol ayrımında. Bir yıkım ekibi işbaşında. Herkesin safını belli etme zamanıdır. Bitaraf olan bertaraf olur. Türk milletini, Türk devletini yüceltmek isteyen, ona hizmet etmek isteyen kim olursa olsun orada toplanmak gerekir. Bunun adresi de belli; yarım asırlık siyasi tarihinde çizgisinde, kıblesinde değişiklik olmayan Milliyetçi Hareket’tir” dedi.  Ziyaretin sonunda Adem Yörük ve yönetim kurulu, İzgioğlu ve Sözlü’ye kefiye hediye ettiler, birlikte hatıra fotoğrafı çektirdiler.18 Ocak 2014 Cumartesi 17:59

http://www.adananinsesi.com//haber/yoruklerden-baskan-huseyin-sozluye-tam-destek-1591.html