Adana'da öğrencilere giysi dağıtıldı

Adana İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği öncülüğünde hayırseverlerin de katkısıyla toplanan giysiler, öğrencilere dağıtıldı

Adana'da öğrencilere giysi dağıtıldı

Yüreğir İmam Hatip Ortaokulu'nda düzenlenen törene Vali Hüseyin Avni Coş, Yüreğir Kaymakamı Turgut Subaşı, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Selamet, Adana İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği Başkanı Veyis Şahin ve dernek yöneticileri ile öğrenciler katıldı.

Vali Hüseyin Avni Coş, törende yaptığı konuşmada eğitim-öğretim, birlik ve beraberliğin önemine değindi.

İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği yöneticilerinin, kentte imam hatip neslinin gelişmesi, büyümesi, toplumda ahlak ve maneviyat değerlerinin yükselmesi konusunda önemli gayretleri olduğunu belirten Vali Coş, mütevazı imkânlarına rağmen öğrenciler için hayırseverlerden sağlanan katkılarla da önemli bir işlevi yerine getirdiğini ifade etti.

Sosyal dayanışmanın, inanç ve kültürün de gereği olduğunu dile getiren Vali Coş, "Adana'da eğitimin daha kaliteli olması gerekir. Özellikle İmam Hatip Ortaokul ve liselerimizin eğitim açısından diğer okullara örnek olması hususunun takipçisi olacağız. Bu ideale ulaşmak için de el birliği ile gayret sarf etmemiz gerekir" dedi.

Vali Coş, konuşmasının ardından öğrencilere giysi dağıtımında bulunarak, onların daima maddi manevi yanlarında olduklarını söyleyip, törenin ardından öğrenciler ve programa katılanlar ile birlikte hatıra fotoğrafı çekildi.20 Ocak 2014 Pazartesi 12:36

http://www.adananinsesi.com//haber/adanada-ogrencilere-giysi-dagitildi-1623.html