Adana'ya 12 ambulans tahsis edildi

Adana'ya acil sağlık hizmetlerinde kullanılmak üzere 12 ambulans tahsis edildiği bildirildi.

Adana'ya 12 ambulans tahsis edildi

Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı Adana Milletvekili Prof. Dr. Necdet Ünüvar yazılı açıklamasında, ''Acil sağlık hizmetleri ülkemizde son 11 yılda çok gelişti. Bunu tüm vatandaşlarımızın farkında olduğunu biliyoruz'' ifadelerini kullandı. Ünüvar, şunları kaydetti:

 

''Teknolojinin nimetlerinin sonuna kadar kullanıldığı sağlık alanı her vatandaşımız için çok önemli. Acil Sağlık hizmetlerinin gelişimi ülkemizde yaşayan her vatandaşımız  için önemli bir güven unsurudur. İnanılmaz bir disiplinle çalışan Acil Sağlık hizmetleri personeli son on yılda sağlıkta dönüşüm politikası ile gelişmiş ve güçlenmiştir.

Adana’mız bu alanda bölgesine hizmet ederek başarısı ile göz kamaştırmaktadır. Ekim 2013 yılında bölgesine hizmet eden ve Adana’mıza konuşlanan Ambulans Helikopterimiz yenilenmiştir. Helikopterimiz dahil, Özel ve Tüzel tüm kurumlarımızda toplam 140 adet Acil Yardım aracımız hizmet için Adana’nın çeşitli yerlerinde konuşlandırılmış beklemektedir. Bu araçların içinde Obez ambulansından, paletli kar ambulansına kadar değişik teknik ve donanımda ambulans mevcuttur.''27 Ocak 2014 Pazartesi 11:15

http://www.adananinsesi.com//haber/adanaya-12-ambulans-tahsis-edildi-1729.html