CHP'de görev dağılımı yapıldı

CHP Adana İl Başkanı Mehmet Çelebi ve yönetim kurulu üyeleri mazbatasını alıp, görev paylaşımını yaptı

CHP'de görev dağılımı yapıldı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Başkanı Mehmet Çelebi ve yönetim kurulu mazbatasını alıp göreve başladı. Dün gerçekleştirilen yönetim kurulu toplantısında görev paylaşımı yapıldı. İl Başkanı Çelebi, “Ülkemizin karanlık bir süreçten geçtiği bu dönemde büyük bir sorumluluk bilinciyle görev yapacağız.  Aydınlık, uygar bir Türkiye’yi inşa edebilmek için ilk genel seçimlerde CHP’yi iktidara taşımak” dedi.

ŞEHİT HABERLERİ NEDENİYLE MAZBATA TÖRENİ İPTAL EDİLDİ

22 Şubat’ta gerçekleştirilen kongrede İl Başkanlığı görevine seçilen Mehmet Çelebi ile yönetim kurulu üyeleri geçtiğimiz Cuma günü seçim kurulundan mazbatasını alarak göreve başladı.  Yapılacak olan mazbata töreni, İdlib’den gelen şehit haberleri nedeniyle iptal edilirken İl Başkanı Çelebi, Adana milletvekilleri ve yönetim kurulu üyeleriyle birlikte seçim kuruluna gidip mazbatasını aldı.

GÖREV PAYLAŞIMI YAPILDI

Dün yapılan ilk yönetim kurulu toplantısında da görev paylaşımı yapıldı. İl Sekreterliği görevine Samet Güdük, İl Saymanlığı görevine Edip Gedik, İl Eğitim Sekreterliği görevine Zerrin Filazi, İl Bilişim Sekreterliği görevine ise Nilgün Kala ve Özgür Altıok getirildi.

Kemal Toros ve Hacı Karaaslan Örgütlerden Sorumlu, Gültekin Özel ve Dilek Dinçer Kadın Sorunları ve Örgütlenmesinden Sorumlu, Güven Özdemir ve Ulaş Kerten Gençlik Sorunları ve Örgütlenmesinden Sorumlu, Halit Atik ve Caner Aydar Yerel Yönetimlerden Sorumlu, Cahit İncefikir ve Hıdır Kabalak Tarım Sorunları ve Politikalarından Sorumlu, Onur Akpınar ve Mehmet Alper  Sağlık ve Sosyal Politikalardan Sorumlu, Berfu Salıcı Yakıt, Sinem Tanrısınatapan ve Sacit Sedefoğlu Hukuk İşlerinden Sorumlu Anıl Tanburoğlu ve Seçkin Gençler Bilim, Kültür Politikalarından Sorumlu, Yaşar Nuri Şimşek, Ayten Matyar ve Şeniz İl Doğa ve Çevre Politikalarından Sorumlu, Nejat Altınok, Ali Uçar, Celal Yıldırım, Yılmaz Parlak ve Ali Kantos da Meslek Odaları, Sendikalar, Esnaf Odaları ve Diğer Sivil Toplum Kuruluşlarından Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevini üstlendi.

TÜRKİYE AKP İKTİDARINDA SÜREKLİ GERİLEDİ

İl Başkanı Mehmet Çelebi,  18 yıllık AKP iktidarı döneminde Türkiye’nin her alanda sürekli gerileyen bir ülke haline geldiğine dikkati çekti.  Halkın işsizlik, yoksulluk nedeniyle yaşam mücadelesi verdiğini dile getiren Çelebi, iktidarın izlediği yanlış dış politikaların sonucu olarak Suriye’den sürekli şehit haberleri geldiğini kaydetti.

UYGAR BİR TÜRKİYE'Yİ İNŞA EDEBİLMEK İÇİN CHP’Yİ İKTİDAR YAPACAĞIZ

Çelebi, “Her şehit haberinde yüreğimiz dağlanıyor.  İktidarın yaptığı yanlışların doğurduğu acıları halkımız çekiyor. Böylesine karanlık bir süreçte CHP örgütlerine büyük görev ve sorumluluklar düşüyor. 31 Mart yerel seçimlerinde elde ettiğimiz sonuçlar ve geride kalan bir yıllık süreçte yaşananlar bu iktidarın sonunun geldiğini açıkça gösteriyor.  Türkiye’yi aydınlık bir geleceğe taşımak, uygar bir medeniyet inşa edebilmek için ilk genel seçimlerde CHP’yi iktidara taşımakla yükümlüyüz. Hedefimiz halkımız ve ülkemiz için, halkımızın mutluluğu, huzuru, refahı ve barışı için CHP’yi iktidar yapmak” diye konuştu.

İL DİSİPLİN KURULU DA GÖREV PAYLAŞIMINI GERÇEKLEŞTİRDİ

 Kongrede seçilen il disiplin kurulu da ilk toplantısında görev paylaşımını yaptı. Ramazan Atikaslan yeniden İl Disiplin Kurulu Başkanlığı görevine, Badegül Bozkurt Uludağ İl Disiplin Kurulu Başkan Yardımcılığı, Sabri Sarı da İl Disiplin Kurulu Sekreterliği görevine seçildi.  Furkan Kılıç, Hasan Alkan, Hacı Onur Güleçyüz, Sibel İnceler, İbrahim Öztorun, M.Arif Tunç da İl Disiplin Kurulu üyesi olarak görev yapacak.4 Mart 2020 Çarşamba 11:58

http://www.adananinsesi.com//haber/chpde-gorev-dagilimi-yapildi-20824.html