Adana Demirspor'da Saffet Sancaklı Operasyonu mu?

Adana Demirspor’daki futbolcuların ayrılmaları menajer olayından kaynaklandığı iddiaları gündemde.

Adana Demirspor'da Saffet Sancaklı Operasyonu mu?

Adana Demirspor'un başarısında birinci derecede söz sahibi olan Kaleci Serdar Kulbilge, Mulenga, Alaaddin Tosun, Ali Tandoğan gibi as futbolcuların kulüpten ayrılıp başka takımlara gitmesinin ardında MHP'nin MYK Üyesi olan ve futbolcu menajerliği yapan Saffet Sancaklı'nın bir operasyonu olarak kamuoyunda yüksek ses tonuyla yeni bir tartışma başladı.


NUR TOPU GİBİ TARTIŞMAMIZ OLDU!


Takımdan ayrılan sporcuların alacaklarının zamanında ödenmemesi başta olmak üzere futbolcuların bilerek sıkıntıya düşürüldükten sonra alacaklarının fesih karşılığı ödenmesi kamuoyunda bu ayrılmaların perde arkasında MHP'li Saffet Sancaklı'nın menajerliğini yaptığı futbolculara yer açmak girişimi görüşü ağırlık kazanmaya başladı. Adana Demirspor'u çok yakından takip eden spor otoriterlerinin takımdan ayrılan futbolcuları değerlendirir iken ‘bu olay resmen bir intihardır' fikrinde birleştikleri şu günlerde Saffet Sancaklı'nın önereceği isimleri Adana Demirspor'un renklerine bağlayıp bağlamayacağı merakla bekleniliyor.


DAHA İYİ YABANCI GELECEK!


Bilindiği gibi Adana Demirspor'da geçtiğimiz yıllarda bir menajerden çok sayıda futbolcu alınması başarısızlığı beraberinde getirip tepki görmüştü. Yabancı kadrosunda yer alıp Adana Demirspor'un en golcü futbolcusu unvanını da elinde bulunduran Mulenga'nın yerine dahi iyi bir yabancı futbolcu getireceklerini yönetimdeki isimlerin konuştuklarına işaret eden Demirspor'a yakın kaynaklar ‘Yabancı futbolcuların takıma kazandırılmasında son kararı Samet Aybaba verecektir. Bu nedenle Sancaklı'nın önereceği isimlerde son kararı Aybaba'ya ait olacaktır' diyerek gönüllerinin rahat olduklarını ifade ediyorlar.(Adanadantaraf.com)13 Ocak 2015 Salı 09:55

http://www.adananinsesi.com//haber/adana-demirsporda-saffet-sancakli-operasyonu-mu--5798.html