Başbakan Davutoğlu, Adana'da halka hitap etti

Seçim çalışmaları için Adana'ya gelen Başbakan ve Ak Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Adanalılardan sandıklara hakim olmayı ve Ak Parti'nin oylarını artırarak tek başına partilerini iktidara getirmelerini istedi.

Başbakan Davutoğlu, Adana'da halka hitap etti

Davutoğlu konuşmasında özetle şunları söyledi.

 

‘Başka bir lider Adana'ya gelebildi mi? Gelemedi. Biz Adana'dayız bakınız. Bölgenin parlayan yıldızı olacak Adana. Türkiye'yi yönetemez hale getirenler ne yazık ki Adana'yı da büyütmediler. Alnımızın teri ile mücadele ederek ülkemizi ve Adana'yı kalkındırdık. Bu arada Adana derbyside hayırlı olsun. Anadolu'nun güzel suyunu yavru vatan Kıbrıs'a kadar götürdük. Karacaoğlan'ın çocuklarısınız. Günlerce yollardayız. Adana'ya gelen yorulmaz. Adana'ya yorgun gelen sevda ile gider. İlk milli uçağımız Türkiye semalarında, Adana semalarında 2023 yılında uçacak.

 

Bunun müjdesini veriyorum. 1 Kasım kritik tarih. Adanalılar bize destek verir ise tüm projeler hayata geçirilecek.Adana'ya elimiz boş gelmedik. Müjdelerimiz var. Her çocuk için doğumda ücret veriyoruz. Çocuğun bakımı içinde ailelerin yanında olacağız. Yeni dönemde bütün belediyelere kreş açma zorunluluğu getiriyoruz. Öğrencilere kütüphanelere ve müzelere ücretsiz giriş kartı vereceğiz. Öğrencilere yurt sağlayacağız. Gençlere ücretsi internet imkânı sağlayacağız. Öğrencilerin pasapot harçlarını kaldırıyoruz.''24 Ekim 2015 Cumartesi 21:28

http://www.adananinsesi.com//haber/basbakan-davutoglu-adanada-halka-hitap-etti-9454.html