İyilik Yap İyilik Bul

Yaptığı birçok proje ile adından söz ettiren Seyhan Soroptimist Kulübü kış aylarının başladığı bu soğuk günlerde 110 ilkokul öğrencisini giydirdi. Adnan Menderes İlkokulu’ndaki öğrencilere destek etkinliğine Adana Vali Yardımcısı Azmi Yeşil’de katıldı.

İyilik Yap İyilik Bul

Geçen yıl Çukurova Üniversitesi’nde Dilek Dükkanı 1 ve yakın tarihte Adana Anadolu Lisesi’nde faaliyete giren Dilek Dükkanı 2 projesinin ardından, Seyhan Soroptimist Kulübü ‘’İyilik Yap İyilik Bul’’ projesini de hayata geçirdi. Kış aylarının başlamasıyla soğuyan havaların, özellikle sokaklarda yaşam mücadelesi veren çocuklara bir nebze etkisini azaltmak amacıyla başlattıkları bere dağıtımının yansıyan pozitif etkilerini gören kulüp üyeleri bir adım daha öteye giderek, ihtiyaç sahibi öğrencilere bot ve mont yardımı yaptı.

Arabalarında dağıtılmak üzere bereler taşıyan Seyhan Soroptimist Kulübü üyeleri, yine projeleri kapsamında Adnan Menderes İlkokulu’nda kendi elleriyle ihtiyaç sahibi çocukları giydirdi. Yaklaşık 110 çocuğa ulaşılan destek programında, Vali Yardımcısı Azmi Yeşil ve Seyhan Soroptimist Kulübü üyeleri, Okul Müdürü İmdat Karadeniz, Sınıf Öğretmeni Yasemin Turgut ve öğrenciler tarafından coşkulu bir şekilde karşılandı.

 

SEYHAN SOROPTİMİST KULÜBÜ BAŞKANI FATOŞ YÜKSEL’DEN ANLAMLI MESAJ

 

Seyhan Soroptimist Kulübü Başkanı Fatoş Yüksel yapılan yardımların ardından şunları söyledi. “Adana Valiliğinin de desteği ile Adnan Menderes İlkokulu’nda tespit edilen çocuklara yardımları ulaştırdık. Bunu elimizden geldiğince devam ettirmek istiyoruz. Arkadaşlarımızın çabası ile yaptığımız bu çalışma neticesinde 110 çocuğumuza ulaştık. Bu çalışmalarımızı öğrencilerin başarılarını arttıracak destekler olarak görmekteyiz. Seyhan Soroptimist Kulübü olarak yardımlarımızı geleneksel hale getirmek ve çoğaltarak devam ettirmek istiyoruz’’ dedi.

Adana Vali Yardımcısı Azmi Yeşil ise Kulüp üyelerine yaptığı çalışmalar için teşekkür etti ve bu gibi kulüp ve derneklerin giderek artmasını umut ettiğini dile getirdi. Adnan Menderes İlkokulu Müdürü İmdat Karadeniz ve sınıf öğretmeni Yasemin Turgut ise, mutluluğu gözlerinden okunan öğrencileri adına teşekkür ederek, okulun diğer eksiklikleri hakkında da destek istediklerini belirttiler.



12 Aralık 2015 Cumartesi 10:17

http://www.adananinsesi.com//haber/iyilik-yap-iyilik-bul-9984.html