Ana Sayfa Siyaset Yıldıray Arıkan: “Spekülasyonları ciddiye almıyoruz”

Yıldıray Arıkan: “Spekülasyonları ciddiye almıyoruz”

Çukurova Belediye Başkanı ve CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yıldıray Arıkan, son günlerde adaylığıyla ilgili olarak değişik spekülasyonlar yapıldığına dikkat çekerek, “Bunları ciddiye almıyoruz. Tamamı asılsız. Bunların bir an önce sona ermesi lazım. Büyük bir özveriyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve MYK üyelerimizle bu konuyu görüştük. Genel Başkanımız dedikodulara kulak asmadan seçimlere odaklanmamızı istedi. Biz de İl ve ilçe örgütlerimizle birlikte çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bölgemizde CHP seçimlerin galibi olacaktır” dedi.

Giriş Tarihi: 4 Şubat 2014 Salı 13:24
Yıldıray Arıkan:  “Spekülasyonları ciddiye almıyoruz”

CHP İl Başkanı Orhan Sümer’le birlikte Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret eden Arıkan, ÇGC Başkanı Cafer Esendemir ve yönetim kurulu üyeleriyle görüştü.

Çukurova için yeniden başvuruda bulunduğunu ancak Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun iki dakika içerisinde görevi kendisine tevdi ettiğini kaydeden Arıkan, “Seyhan ve Çukurova’daki belediye başkanlıklarım döneminde vatandaşa hizmet noktasında büyük mesafe aldığımızı düşünüyorum. 2 dönem Adana’da nüfusun yarısından fazlasına önemli hizmetler sunduk. Vatandaşın teveccühünün bizden yana olduğunu rahatlıkla gözlemliyorum. Bu dönem Büyükşehir ve İlçelerde aday adayı olan arkadaşlarımız uzun zamandır ciddi ve önemli çalışmalar yaptılar. Hep birlikte seçim kampanyalarımızı yoğun tempoda sürdürüyoruz. İddia ediyorum; seçimlerin galibi CHP olacaktır” diye konuştu.

Tarihi ve doğal doku bakımından turizm merkezi olmaya uygun olan Adana’nın dünya kenti statüsüne kavuşması için projelerinin hazır bulunduğunu söyleyen Arıkan, bunları bir hafta içerisinde düzenleyecekleri toplantıyla kamuoyuna sunacaklarını dile getirdi.

İl Başkanı Orhan Sümer’in adaylarla birlikte her yeri karış karış gezdiğini belirten Arıkan, Suluca’yı cazibe merkezi haline dönüştüreceklerini ve tüm STK’lar için tam teşekküllü, modern sosyal tesisler inşaa edeceklerini sözlerine ekledi.

Toplantıya katılan CHP İl Başkanı Orhan Sümer de tüm örgütleriyle yoğun bir çalışma temposu içerisine girdiklerini söyleyerek, “Adaylarımızın tamamı örgütümüzün içinden gelen isimler ve Adana’yı çok iyi tanıyorlar. Yerelde iktidarı hedefliyoruz” dedi.

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir de ziyaretinden ötürü Sümer ve Arıkan’a teşekkür ederek, “Tüm siyasi partilere ve adaylara eşit mesafedeyiz. Adana’ya hizmet konusunda yapılacak her türlü çalışmaya destek vermeye hazırız. Seçimlerin Adana’ya ve ülkemize hayırlı olmasını diliyor, başarılar temenni ediyoruz” şeklinde konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz CHP'li Bulut, Bakan Koca'ya sordu...

CHP'li Bulut, Bakan Koca'ya sordu...

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık