Ana Sayfa Gündem Yıldızlar Halkoyunları Grup Birinciliği’ne 16 okul katıldı

Yıldızlar Halkoyunları Grup Birinciliği’ne 16 okul katıldı

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi, örf, adet ve geleneklerin devamı için halkoyunlarına daha çok önem vermek gerektiğini söyledi.

Giriş Tarihi: 9 Nisan 2014 Çarşamba 10:53
Yıldızlar Halkoyunları Grup Birinciliği’ne 16 okul katıldı

Hadi, Menderes Spor Salonu’nda gerçekleştirilen “Okullararası Yıldız ve Gençler Halkoyunları Grup Birinciliği”nde yaptığı konuşmada, temel sporların yanı sıra küçük yaşlarda herkesin halkoyunları öğrenmesini önerdi.

Adana’da müsabakalara gelen takımlara başarılar dileyen ve tüm takımları birinci gördüğünü ifade eden Hadi, şöyle devam etti:

“Genel Müdürlüğümüzün faaliyet programında yer alan ‘Okullararası Halkoyunları Yarışmaları’nın kentimizde yapılmasından büyük memnuniyet duydum. Bu nedenle Adana’da bulunan takımlar bizlerin misafirleridir. Onların tüm sorunlarının çözümünde gerekli katkıyı sağlayacağız. Örf, adet ve geleneklerimizin devamı için halkoyunlarına daha çok önem vermeliyiz. Birçok medeniyete ev sahipliği yapan Türkiye büyük devlettir. Edirne’den Ardahan’a, Sinop'tan, Taşucu’na kadar adet ve geleneklerimizi sürdürmeliyiz. Müsabakaya katılan öğrencilere, onları yarışmalara hazırlayan antrenör ve öğretmenlerine, hepsinden önemlisi öğrencileri halkoyunlarına yönlendiren teşvik eden ailelere teşekkür ederim. Tüm kafilelerin sağlıklı ve mutlu şekilde kentimizden ayrılmalarını diliyorum.”

-ŞAMPİYON TAKIMLARA KUPA-

16 okulun katıldığı Yıldızlar Geleneksel Düzenlemeli ve Düzenlemesiz Dalda dereceye giren okullara ödüllerini, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi, Spor Şube Müdürü Kazım Tekin,  Halkoyunları Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Pehlivan, Halkoyunları Federasyonu Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı Ali Özçelik, MHK Üyesi Mithat Kalaycıoğlu, Halkoyunları Federasyonu Adana İl Temsilcisi Mehmet Sert, Halkoyunları İl Hakem Kurulu Başkanı Kamuran Avşar verdiler.

Yıldızlar Geleneksel Düzenlemeli Dal:

Birinci, Adana-Seyhan Sakarya Ortaokulu- 88.80 puan

İkinci, Mersin Celile Öner Ortaokulu -88.20 puan

Üçüncü, Adıyaman Zeynep Turgut Ortaokulu- 85.60

Yıldızlar Geleneksel Düzenlemesiz Dal:

Birinci, Gaziantep İsmet İnönü Ortaokulu -89.80 puan

İkinci,Adana, Seyhan Gülbahçesi Ortaokulu-89.40 puan

Üçüncü, Hatay-İskenderun Gani Bahadırlı Ortaokulu-87.40 puan

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Soner Çetin’den yeni yurt müjdesi

Soner Çetin’den yeni yurt müjdesi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık