Ana Sayfa Yaşam Yüreğir'de ''Çocuk Dostu Park''

Yüreğir'de ''Çocuk Dostu Park''

Yüreğir Belediyesi’nin UNICEF ile işbirliği yaparak ‘Çocuk Dostu Şehirler’ projesi kapsamında engelli çocuklara yönelik özel olarak tasarladığı parkın inşaatı tamamlandı.

Giriş Tarihi: 15 Mart 2016 Salı 18:26
Yüreğir'de ''Çocuk Dostu Park''

Atakent Mahallesi’ndeki parkta incelemelerde bulunan Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan; “Engellilerimiz toplumumuzun bir parçası. Engelli çocuklarımıza sunduğumuz bu anlamlı parkın yapımında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

 

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan içerisinde kaykay, salıncak, basketbol sahası bulunan ve yer döşemesi özel yumuşak kauçuktan yapılan parkta incelemelerde bulundu. Parkta oynayan çocuklarla yakından ilgilenen Başkan Çelikcan vatandaşlarla da sohbet etti.

 

Engellilerin toplumun bir parçası olduğunu belirten Başkan Çelikcan “Engellilerimizin haklarını korumak, engelli vatandaşlarımızın daha iyi şartlarda yaşamlarını idame etmelerine yardımcı olmak sadece belediyelerin değil insanlığın görevi. ‘Çocuk Dostu Şehirler’ projesi çocukların sağlık ve eğitim gibi temel hizmetleri almalarında, güvenliklerinin sağlanmasında, arkadaşları ile huzur içinde oyun oynama, kültürel ve sosyal etkinliklere katılma, ayrımsız her hizmete erişime sahip olmalarında çok önemli bir projedir. Belediyemizle UNICEF arasında proje kapsamında birçok konuda karar alındı ve uygulamaya konuldu. İnşaatını tamamladığımız bu parkımızda projenin bir parçası. Engelli çocuklarımıza sunduğumuz bu anlamlı parkın yapımında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

 

UNİCEF'TEN YÜREĞİR'E ÖDÜL

Öte yandan UNİCEF Türkiye’nin 2014-2015 yıllarında uygulamaya koyduğu 'Çocuk Dostu Şehirler' projesinin kapanış toplantısında Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan yaptığı çalışmalardan dolayı plaketle ödüllendirilmişti.

 

Çocukların kentsel yaşam alanlarındaki ihtiyaçlarını karşılamak ve daha iyi şartlarda yaşamalarına destek olmak amacıyla 2014-2015 yılları arasında hayata geçirilen 'Çocuk Dostu Şehirler' projesinin sonuçları açıklanmış, proje kapsamında yaptığı çalışmalardan dolayı başarı gösteren belediyeler plaketle ödüllendirilmişti.

 

UNICEF tarafından başlatılan ‘Çocuk dostu şehirler’ projesi kapsamda Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan yaptığı çalışmalardan dolayı plaketle ödüllendirildi. Kapanış toplantısı sonunda konuşma yapan Başkan Çelikcan, "UNICEF ile iki yıldır çocuk şehri projesi kapsamında birkaç projeye imza attık. İnşallah yaptığımız bu projelerimiz artık sürekli hale gelecek." dedi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Öztanrıöver'in kızı eczane açtı

Öztanrıöver'in kızı eczane açtı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık