Ana Sayfa Gündem Yüreğir'de yedinci kültür evi sergisi

Yüreğir'de yedinci kültür evi sergisi

Yüreğir Belediyesi yedinci Kültür Evi sergisi Havutlu Kültür Evi'nde açıldı. Kursiyerlerin 'el emeği, göz nuru' ürünleri görücüye çıktı. Açılışta Havutlu Mahallesi sakinlerine hitap eden Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan,"Siz istiyorsunuz, biz yapıyoruz."dedi.

Giriş Tarihi: 17 Mart 2016 Perşembe 01:00
Yüreğir'de yedinci kültür evi sergisi

Yüreğir Belediyesi 2016 yılı Kültür Evleri sergilerinin yedincisi Havutlu Kültür Evi’nde açıldı. Kültür Evi kursiyerlerince ‘el emeği, göz nuru’ hazırlanan ürünler sergiyle beraber Adanalıların beğenisine sunuldu. Tekstil, cam işleme, seramik, resim, ahşap boyama, ahşap oyma gibi ürünlerin yer aldığı sergi büyük ilgi gördü. Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan serginin açılış kurdelesini Yüreğir Belediyesi Meclis Üyeleri ve davetlilerle birlikte kesti. Renkli görüntülere sahne olan açılış programında Yüreğir Belediyesi Kültür Evleri dans ve halk oyunları kursu öğrencilerinin gösterileri ilgiyle izlendi. 15 Nisan tarihine kadar farklı Kültür Evleri’nde düzenli olarak gerçekleştirilecek olan sergilerin sonunda Yüreğir Kültür Merkezi’nde bütün Kültür Evlerini kapsayan geniş katılımlı final sergisi düzenlenecek.

 

Açılışta konuşan Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan "Havutlu da açtığımız bu sergi bizim yedinci sergimiz. Havutlu Kültür Evlerimizde üretilen ürünler bugün burada görücüye çıkıyor. Kadınlarımız, gençlerimiz Kültür Evlerimizde hem daha kaliteli vakit geçiriyor, hem de üreterek aile bütçelerine katkıda bulunuyorlar. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Yılsonunda Yüreğir Kültür Merkezimizde geniş katılımlı büyük bir final sergimiz olacak. Adana'mızı daha çok tanıtacağımız o sergi inanıyorum ulusal anlamda da ses getirecek. Sis istiyorsunuz, biz yapıyoruz."şeklinde konuştu.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Avukatların otopark sorunu çözülüyor

Avukatların otopark sorunu çözülüyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık