Ana Sayfa Gündem Yüreğir’e 20 yılda yapılanın 2 katı yol yaptı

Yüreğir’e 20 yılda yapılanın 2 katı yol yaptı

Yüreğir’de yolu olmayan mahalle ve köy kalmaması için çalışmalar büyük bir hızla sürüyor. Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan döneminde ilçede tamamlanan yolların uzunluğu, 20 yılda yapılan yolun iki katını geçti. Başkan Çelikcan Yüreğir’de yol sorununun büyük ölçüde tarih olduğu söyledi.

Giriş Tarihi: 25 Şubat 2016 Perşembe 09:43
Yüreğir’e 20 yılda yapılanın 2 katı yol yaptı

Tecrübeli bir Karayolcu olan Başkan Mahmut Çelikcan yol yapımında, mesleği mühendisliğin  ‘Ustalık’ dönemini yaşıyor, tecrübelerini Yüreğir için hizmete dönüştürüyor. Yüreğir’de yolu olmayan mahalle ve köy kalmaması için çalışmalar büyük bir hızla devam ediyor. Başkan Çelikcan’ın 7 yıllık görev süresinde yaptığı yolların uzunluğu ilçeye 20 yılda yapılan yolun iki katını geçti. Yüreğir’de yol sorununun büyük ölçüde tarih olduğu belirten Başkan Çelikcan ekiplerin her gün ilçenin değişik noktalarında çalışmalara devam ettiğini, hedeflerinin girilmedik mahalle ve sokak bırakmamak olduğunu dile getirdi.

“YOL MEDENİYETTİR BİLİNCİ İLE ÇALIŞIYORUZ”

Başkan Çelikcan “Yol medeniyettir. Bu güne kadar bu bilinçle çalıştık, çalışıyoruz. Ekiplerimiz her gün ilçemizin farklı mahallelerinde çalışmalarını sürdürüyor. Şuan Kışla ve Yenidoğan mahallelerimizde asfalt çalışması yapıyoruz. Özellikle Kışla'da doğalgaz hattı döşemesi ve alt yapı çalışmaları nedeniyle yol çok tahrip olmuş durumda ve tamiri de mümkün görünmüyordu. Kışla Mahallemizin ana caddesini tamamen yenileyerek asfaltlıyoruz, ara sokaklarda da asfaltlama işlemi devam ediyor. Ziyanlı ve Akpınar Mahallelerimizde ise kilitli parke taşı döşeme çalışması yapıyoruz. Yüreğirlinin huzuru ve memnuniyeti için çalışıyoruz.” şeklinde konuştu.

 

ARAÇ FİLOSU YENİLENDİ

Yüreğir’de büyük değişimin mimarı olan Başkan Çelikcan Avrupa standartlarında ulaşım imkânları sağlamak ve ekiplerin daha verimli çalışması için Yüreğir Belediyesi makine parkını 10 milyon liralık araç ve makine ile yeniledi. Araç filosundaki Kombine Sathi Kaplama Aracı’nın bölgede ilk olduğunu vurgulayan Başkan Çelikcan “Aldığımız bu aracı mahalleye dönüşen köy yollarımızın ve yeni imara açılan yollarımızın asfaltlanmasında kullanıyoruz. Aynı anda hem bitümü ve mıcırı birlikte serdiği için yol çalışmalarımız hızlı bir şekilde ilerliyor. Klasik sistemle yapılan çalışmalarda mıcır serme makinesi arka arkaya gidiyordu. Yeni alınan iş makinesi normal ilerleyerek çalışmalarını yürütüyor. Yapılan yollarımız daha dayanıklı ve uzun ömürlü olması için çift katlı, emisyonlu sathi kaplama yapılıyor. Amacımız vatandaşlarımıza en iyi hizmeti sunmaktır.” dedi.

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Avukatların otopark sorunu çözülüyor

Avukatların otopark sorunu çözülüyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık